06.09.2014 Reportáž

Hostivař přišla o dvoubrankové vedení. V nájezdech vystřelil bod navíc Ondřej Palička!

Ten zápas mohl být možná jasnou záležitostí, hostivařští se ale přizpůsobili tempu na dvě lajny hrajícímu Jindřichovu Hradci, který ovšem aktivně střílel ze všech pozic. Na druhou nejvyšší soutěž nízká úroveň zápasu, hrála do karet především jednašedesátce v dresu domácích, který se podílel na všech pěti brankách Hostivaře. Ondřej Palička byl nakonec i jediný úspěšný střelec v nájezdech a rozhodl tak v úvodním ligovém utkáním nové sezóně o zisku dvou bodů.

1.kolo, sobota 6.9.2014

5:4ss

2:1, 0:0, 2:3 - 1:0

JHR

Jindřichův Hradec

Branky a nahrávky: 02:39 Palička Ondřej (Kalaš Marek, Zápotocký Marek) 09:40 Kalaš Marek (Palička Ondřej) 30:21 Brož Marek (Palička Ondřej) 33:26 Palička Ondřej (Zápotocký Marek, Brož Marek) 45:00 Palička Ondřej 04:16 Majerik Milan (Škarda Ivan, Klimeš Martin) 32:40 Adam Ivan (Matějka Jaroslav) 34:48 Klimeš Martin (Adam Ivan) 43:39 Marko Martin (Mátl David, Škarda Ivan).
Rozhodčí: Ptáček, Tuček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 26:37.

Ondřej Palička byl i střelcem vůbec prvního gólu v nové sezoně. Obránce Zápotocký přesunul hru do útočného pásma na Kalaše, který našel zbíhajícího Paličku a ten se před brankou nemýlil. Na 1:1 ale brzy vyrovnal Majerik a Hostivař se znovu dostala do vedení až v desáté minutě, kdy si Kalaš s Paličkou prohodili pozice a prvně jmenovaný vrátil vedení na stranu domácích.

Ve druhé třetině nepadl gól žádný, během úvodních tří minut ale hned třikrát zvonila za brankáři týmů tyčka. Dvakrát musel děkovat dobře postavené konstrukci Žežulík, posléze i na druhé straně Janák. K navýšení vedení nepomohly Hostivaři ani dvě bídně sehrané přesilové hry, a tak se na další branky čekalo v části závěrečné.

Hned v úvodu třetí periody se před brankou zorientoval Marek Brož a zvýšil na 3:1. O dvě minuty později se ale v přesilové hře prosadil ukrytou přízemní střelou jindřichohradecký obránce Adam a bylo to opět o gól. Už po čtyřiceti vteřinách ale fauloval hostující Marko a aniž by se odebral na trestnou lavici, vstřelila v signalizované výhodě Hostivař čtvrtou branku. Úspěšným střelcem byl opět Palička. Na přesné trefy bohatý úvod třetí části ale umocnil i další hráč s číslem 61 na zádech, Martin Klimeš. Snížil zpět na rozdíl jediné branky a na několik minut brankostroj zastavil. Hosté si v závěru vyžádali time-out a jednaosmdesát vteřin před koncem zápasu v powerplay vyrovnali na 4:4, zásluhou Marka.

V samostatných nájezdech neuspěli střelci Hradce, ale ani hostivařští Lehner a Zápotocký. Jediným úspěšným střelcem tak byl Ondřej Palička, který se s ničím nemazal a Janáka prostřelil střelou mezi betony. Hostivař v nepříliš úchvatném duelu porazila Jindřichův Hradec 5:4 po samostatných nájezdech a připsali si v úvodním klání první dva body.