19.11.2016 Reportáž

Fantastický Dušák vychytal favorita z Hradce! Starší dorost získal dva body!

V deštivém dopoledni byl zahájen zápas starších dorostenců Hostivaře s vedoucím týmem soutěže, Hradcem Králové! Domácí Hostivař dokázala především díky skvělému Dušákovi v brance zvítězil v samostatných nájezdech!

11.kolo, sobota 19.11.2016

2:1ss

1:0, 0:1, 0:0

HKR

Hradec Králové

Branky a nahrávky: 1:05 Zyta, rozh. nájezd Čejka .
Rozhodčí: Vokalová, Synková . Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 24 . Střely na branku: 27:35 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Dušák (Plánička) - Novotný, Bianchi Ferrer, Ši.Kořínek, Polesný, Šť.Kořínek, Kubeš - Píša, Brabec, Jachek, Ježek, Čejka, Zyta, Vaňo, Jindra, Prchal, Maťocha

Zapadlová - Matys, Rejlová, Brádler, Zeman - Černý, Rakovský, Fiedler, Šimůnek, Fanderlík, Bogdány, Pojar, Pazourek

Utkání plné vody začalo pro domácí velmi slibně. Po svém nahození a následné dorážce se hned v úvodu zápasu prosadil Marek Zyta a Hostivař šla do vedení. Tvrdý souboj na mokrém povrchu přinesl několik přesilových her na obou stranách, střelce v početní výhodě by jste ale v zápisu o utkání hledali marně!

Ve druhé polovině druhé třetiny tahali domácí za kratší konec provazu, což vyústilo v branku hostí. Černý se uvolnil z rohu a v koncovce nedal jinak výborně chytajícímu Dušákovi šanci.

Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Domácí se opět vzchopili a hráli s lídrem skupiny vyrovnanou partii až do závěrečné sirény. V šestici samostatných nájezdů se poté netrefil do černého ani jeden z vybraných hráčů. Rozhodnutí tak vzal na sebe ve čtvrtém nájezdu Hostivaře Jan Čejka, na jehož úspěšnou backhandovou kličku už soupeř odpovědět nedokázal. Starší dorost Hostivaře tak především díky skvělému výkonu Daniela Dušáka zvítězil nad vedoucím týmem tabulky, 2:1.

Daniel Dušák (brankář HBC Hostivař) - "Bodově se nám zápas vzhledem k průběhu utkání povedl. První třetinu jsme byli lepším týmem a je škoda, že jsme nepřidali další góly. Ve druhé třetině se Hradec zvedl a začal udávat tempo hry. Od té doby jsme poctivě bránili a skvělým týmovým výkonem dotáhli zápas až do nájezdů, které jsme zvládli. Je škoda, že naše šance na postup do jarní extraligy i s dnešním výsledkem je už jen teoretická, ale musíme se dívat dopředu a odehrát další zápasy minimálně v takovém nasazení jako dnes."

Marek Zyta (útočník HBC Hostivař) - "Uhráli jsme skvělý výsledek proti výbornému týmu, takže spokojenost. Výhra je zasloužená."

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!