18.09.2020 Reportáž

Áčko na trojnásobného mistra nevyzrálo! Na Lužinách o gól padlo!

Na úvod sezóny se to sešlo! Po skvělém Kladnu čekal v předehrávce třetího kola na Hostivař trojnásobný mistr republiky, tým HC Kert Park Praha, v jehož dresu hned několik odchovanců klubu z Prahy 15 v posledních letech figurovalo!

3.kolo, pátek 18.9.2020

KER

Kert Park Praha

4:3

2:1, 2:0, 0:2

Branky a nahrávky: 10:11 Čejka, 35:15 T.Lhota (Čejka), 44:47 Urbanec (Čejka) .
Rozhodčí: Danylec, Cícha . Vyloučení: 6:8 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 80 . Střely na branku: 36:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3 .

Mikl (Koch) - Blaško, Dejneka, Dulava, Horváth, Hrdlička, Šperl - Danko, Jágr, Klíma, Kruček, Kruček, Lhota, Postulka, Síla, Zvonek

Štoural (Merta) - Dušák, Fic, Konečný, Kubeš, Kučera, Novotný, Vaniš D. - Brož, Čejka, Davídek, Fišer, Hroch, Lhota, Malina, Urbanec, Vosátka, Zyta

Večerní duel na Lužinách začal očekávanou převahou domácích, i hosté se ale dostali v prvních minutách ke dvojici dalekonosných pokusů. Mnohem nebezpečnější byl ale pochopitelně soupeř, který se dostal po chybě hostivařských v přebrání hráčů do vedení. Úspěšným střelcem byl Zvonek. Hostivař posléze dostala možnost dostat se do hry díky vyloučením na straně domácích, s přesilovkou, ve které chyběla především střelba, si ale neporadila vůbec dobře. Paradoxně pak vyrovnala ve vlastním oslabení, když se pakoval Hroch! Jan Čejka vystihl míček na vlastní modré čáře a v úniku Mikla překonal! Konec přesilovky domácí přeci jen využili po chybné rozehrávce ve středním pásmu a do šaten tak šli s jednobrankovým vedením.

Navýšit mohli hned v úvodu druhého dějství, po vyloučení Konečného, Štoural v brance Hostivaře se ale několikrát vyznamenal. Nestačil až na zakončení slovenské akvizice Kertu Horvátha, který zvýšil na 3:1! Zvonek poté efektivně zasunul čtvrtý míček do hostivařské klece, ta ale byla výrazně posunuta a rozhodčí tak situaci vyhodnotili jednoznačným rozpažením. Střelec domácích přesto nemusel smutnit, v osmadvacáté minutě totiž využil rychlého protiútoku, kterému předcházela další přesilovka Hostivaře, stejně jako ve většině případů, s absencí jakkékoliv střelby. Kert Park vedl 4:1 a utkání směřoval k výhře.

V závěrečném dějství se opět několikrát zaskvěl brankář Štoural, v několika případech mu ale pomohla nepřesnost domácích. V šestatřicáté minutě pak zavezl míček do útočného pásma Čejka, přesnou příhrou vybídl Tomáše Lhotu a ten snížil na rozdíl dvou branek. Oba týmy si poté opět mohly vyzkoušet hru s jedním mužem navíc, skóre se ale ani v jednom případě neměnilo. Dvě minuty před koncem duelu byl navíc vyloučen Vaniš za vražení na hrazení a bylo zřejmé, že je o osudu rozhodnuto. Po time-outu a odvolání brankáře ještě sice Urbanec snížil po další přihrávce od Čejky, více času na zdramatizování už ale nebylo. Hostivař podlehla zkušenějšímu soupeři 3:4!

Jan Čejka (útočník HBC Hostivař, v utkání 1+2) - Zápas z naší strany byl velmi dobrý, bohužel jsme dali soupeři hodně přesilovek, kde si vytvořil optickou převahu. Ve hře 5 na 5 jsme nebyli horší tým. Jsem hrdý na tým, jak jsme dokázali držet krok s nejlepším týmem v ČR. Ukazujeme, že můžeme hrát s každým týmem v republice. Teď už to chce jen body.