Starší žáci vyrazili v nedělním dopoledni za dohrávkou do severočeského Mostu, který opět disponuje svou stařičkou halou...

MST

Most

2:9

0:5, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 0:30 Šťastný (Vrzák), 13:48 Malysz (Smetana, Ferfecki), 14:26 Vrzák (Šťastný, Vodehnal), 14:33 Šťastný, 14:46 Hoang (Lehner), 20:39 Smetana (Ilušák), 32:54 Prager (Vrzák, Šťastný), 34:50 Ilušák (Hoang, Šťastný), 37:19 Šťastný (Ilušák, Zámečník) .
Rozhodčí: Langr, Ferpas . Vyloučení: 6:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 31 . Střely na branku: 15:43 . Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:9, 2:9 .

Foltýn - Foltýn, Němec, Tuhý, Král, Balej, Dudáček, Pícha, Chovanec, Šmahel, Karnet, Efler, Peca

Keprt (Drahoš) - Zámečník, Vodehnal, Hoang, Ilušák, Sucharda, Houška - Šťastný, Vrzák, Lehner, Prager, Maali, Ferfecki, Malysz, Smetana, Zavřel, Endyš, Gubala

Od samého úvodu první části hostivařští domácím příliš nedovolovali a už po třiceti vteřinách vedli gólem Šťastného, který ten den řádil jako černá ruka. Těsně před koncem první části se během 58 vteřin čtyřikrát ocitl míček za zády domácího Foltýna a dalo by se říci, že bylo po zápase.

Ve druhé třetině ale Hostivař trochu polevila a v té třetí už se pouze hlídalo vedení. I když na tabuli po závěrečném hvizdu svítilo skóre 9:2 ve prospěch hostivařských, těžko tyto třetiny popisovat, a tak jen heslovitě k zápasu... Adam Šťastný zaznamenal šest kanadských bodů za tři góly a stejný počet asistencí! Jonáš Prager konečně zaskóroval!

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Před zápasem jsme si řekli, že musíme do toho vletět jako mašina. Povedlo se to hned po pár sekundách. V první třetině se nám podařilo vstřelit pět branek. Hráči Mostu byli očividně zaskočeni a i přes jejich kousání jsme si výsledek pohlídali až do konce.