07.05.2023 Reportáž

Druhá výhra! B tým mužů zvítězil v Třebízi i po druhé a doma si zahraje o postup do semifinále!

Hostivařský B tým se v neděli vypravil opět do Nového Strašecí, kde se v rámci druhého utkání čtvrtfinálové série utkal s týmem Defektu Třebíz. Hostivař zopakovala podobně dobrý výkon jako v předchozím zápase a porazila po druhé v řadě svého soupeře. Doma se tak porve o postup do semifinále 2. Ligy - Střed!

ČF2, neděle 7.5.2023

DEF

Defekt Třebíz

3:5

0:3, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 4:21 Vosátka (Kerouš, Minarčík), 5:15 Čejka (Majerníček), 5:45 Krupka (Vosátka), 26:36 Čejka, 42:50 Čejka (Vosátka) .
Rozhodčí: Živný, Zaťko . Vyloučení: 2:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:4 . Diváci: 25 . Střely na branku: 41:29 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5 .

Šnobl - Bušek, Gotthard, Hulcr, Kolařík - Melounek, Novák, Novák, Pavlík, Podpěra, Seidl, Zázvorka

Majerníček (Paleček) - Němeček, Bakoš, Krupka, Zámečník, Přeslička - Paško, Mareš, Waltr, Minarčík, Kerouš, Čejka, Vosátka, Jirsák

Hostivař měla na rozdíl od prvního utkání dobrý vstup do utkání. Ve 4. minutě ovšem fauloval hráč Hostivaře Zámečník a Třebíz tak dostala k dispozici v úvodu zápasu přesilovou hru. Hostivař se ovšem nezalekla a těžila ze svého dobrého vstupu do utkání. Nejprve v 5. minutě po nahrávce Kerouše otevřel skóre zápasu Josef Vosátka! V 6. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Jan Čejka! Domácím se nedařilo využít svojí přesilovou hru, naopak, po třetí inkasovala! Třicet vteřin po druhé brance zvýšil skóre na 0:3 Lukáš Krupka! Soupeře obdržené branky při vlastní přesilovce paralyzovaly a v 1. třetině už nic nevymyslel. Hostivař tak po úvodní periodě vedla o tři branky!

Ve 2. třetině se soupeř dokázal oklepat a v 18. minutě přesnou ranou pod horní tyč snížil Kolařík. Třebíz se po této brance dokázala častěji dostávat do obraného pásma Hostivaře a byla nebezpečná. Přesto sami chybovali ve své obraně, když se v 27. minutě prosadil v samostatném úniku Jan Čejka! Hostivař si tak díky dobré obrané hře a skvělému výkonu brankáře Majerníčka udržela do třetí třetiny tříbrankový náskok.

3. Třetina začala velmi vyrovnaně, Hostivař ovšem dokázala kontrolovat čas i hru. Stále se dokázala držet dobré obrané hry. V 35. minutě ovšem ve svém snažení povolila a soupeř trestal, když se v čase 34:50 trefil Zázvorka. Domácí od té doby hráli především v obrané třetině Hostivaře, ta však dokázala útokům Třebíze odolávat. Ve 43. minutě byl Zámečník vyloučen za hákování a Třebíz zariskovala a zkusila hru šesti proti čtyřem. To se jim však nevyplatilo! Jan Čejka upláchl spolu s Vosátkou a první jmenovaný střelou do prázdné brány zkompletoval hattrick! Soupeř v závěru zápasu v čase 44:12 po střele Gottharda snížil na 3:5, ale to bylo to poslední, co se v utkání událo a Hostivař si tak odváží postupový mečbol do Prahy!

3. Utkání čtvrtfinálové série je naplánováno na čtvrtek 11. Května se startem v 19:00 na Hostivařském hřišti!

Martin Přeslička (Obránce HBC Hostivař) - Další povedený zápas a důležitý druhý krok k postupu. Jsem rád, že jsme brzy odskočili a mohli tak odehrát zbytek zápasu bez větších komplikací. Každopádně zápas je u konce a nyní už je potřeba se soustředit na čtvrtek, kdy Defekt zavítá k nám. Uvidíme, s čím na nás přijedou. Věřím, že budeme-li hrát zodpovědně to co chceme, dokážeme tuto sérii doma uzavřít!