24.10.2018 Reportáž

Druhá třetina rozhodla! Dorost zvítězil na půdě posledního Hradce!

Do nevlídného studeného počasí se vypravila upravená sestava dorostenců, která byla doplněna staršími žáky. Úvod zápasu byl jako z říše snů a mnozí si mysleli, že to bude procházka sadem...

8.kolo, sobota 20.10.2018

JHR

Jindřichův Hradec

3:6

2:1, 0:4, 1:1

Branky a nahrávky: 1:19 Šťastný (Kucharčík), 19:12 Kucharčík (Šťastný), 20:02 Kucharčík, 25:53 Kucharčík (Šťastný), 29:58 Hroch (Fic), 41:16 Fic (Ferfecki) .
Rozhodčí: Daněk, Soukup . Vyloučení: 2:5 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 27 . Střely na branku: 18:31 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6 .

Kvapil - Duba, Drachovský, Slabý, Švábirt, Hronza, Škarda, Matějka, Ryšlavý, Krejzar

Janšta (Skalický) - Fic, Zíma, Ježdík, Nguyen, Ilušák, Kucharčík, Šťastný, Mašek, Hroch, Trávníček, Waltr, Kaiser, Jirsák, Ferfecki

Již po první minutě se prosadil pěknou střelou Šťastný, který obdržel perfektní nahrávku od Kucharčíka. Bohužel, poté se hráči Olympu stáhli a začali betonovat jak to jen bylo možné, naši hráči se hůř a hůř prosazovali a většina akcí končila už ve středním pásmu. Jelikož si Olymp několikrát dokázal vypracovat šanci, povedlo se mu skórovat po zmatku v naší obraně, kdy náš bek spadl s clonícím hráčem přímo na Janštu a tomu se dokutálela nahozená střela až za brankovou čáru. Aby toho nebylo málo, hosté po nevydařeném přechodu skrz střední pásmo zachytili balónek a rychlým protiútokem z levé strany nedali bombou pod víko Janštovi šanci!

Po řádné rozpravě v rohu, se hráči začali trochu více hýbat, ale stále to nebylo ono a při hře v plném počtu to tam prostě ne a ne padnout. Ve druhé třetině šli hostivařští do dvojitého oslabení, které tým paradoxně nastartovalo k obratu! Kucharčík během minuty otočil stav na 3:2 a za dalších pět minut přidal svou třetí trefu. Nepohledná hra, která byla plná nepřesných rozehrávek a střelby mimo bránu dovršila svého konce druhé třetiny, kdy na odražený míček Fice reagoval pohotovou dorážkou Hroch a dvě sekundy před sirénou navýšil vedení.

Třetí třetina se nesla stále ve stejném duchu. Někteří hráči Hostivaře se stále nemohli vyrovnat s obrannou zdí nepočetného Olympu, za zmínku ale stojí i opětovný pokus domácích o zkorigování výsledku. Závěr ale patřil hostivařskému Ficovi, kterému předložil přesnou přihrávku starší žák Štěpán Ferfecki. Hostivař si tak v nepříliš pohledném utkání odvezla z Jindřichova Hradce tři body za výhru 6:3!

Jaroslav Skalický (trenér HBC Hostivař) - Jsem rád, že i bez opor jsme zvládli toto utkání, které nebylo povedené, ale důležité je, že vezeme tři body a těší mne, že opory týmu nás podrželi a navázali na úspěšné tažení. Co nás může těšit jsou využité přesilovky a oslabení, kde se nám paradoxně dařilo, ale hra 5 na 5 byla pro nás složitá. Nyní musíme zapracovat na lepším přechodu ze středního pásma a soustředit se na další zápasy.