26.09.2018 Reportáž

Dorostenci ztratili první bod v Berouně! V pátek vyzvou Kladno!

V typicky podzimním nedělním odpoledni vyrazili dorostenci Hostivaře na návštěvu do Berouna. Tam na ně čekalo odhodlané mužstvo Keltů. Již první minuty ukázaly, že půjde o vyrovnanou partii a hostivařské mužstvo vypadalo tímto faktem poměrně velmi překvapené.

3.kolo, neděle 23.9.2018

KEL

Kelti 2008

2:3ss

1:0, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 22:06 Kucharčík (Svoboda), 26:03 Vaniš (Kucharčík) .
Rozhodčí: Havel, Zíma . Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 18:40 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3 .

Huml - Špeta, Tušl, Suk, Maršoun, Kolovrat, Frolík, Taufer, Patera, Krbec, Fišer, Endrle, Janošek, Mathauser, Chromek, Kondrátová

Janšta (Skalický) - Vaniš, Svoboda, Fic, Ježdík - Kucharčík, Trávníček, Mašek, Hroch, Šťastný, Jirsák, Waltr, Kaiser, Srp

Pozorně a velmi těsně bránící domácí nedávali hostům z Prahy mnoho prostoru dostávat se do šancí. Naopak, důslednou hrou získávali poměrně zajímavé šance na opačné straně a znatelně laxní Hostivař se často jen nestačila divit. Hostivař se přeci jen postupem času k několika šancím prokousala, ale jako již téměř tradičně, tyto šance zůstaly nevyužité a tak nakonec uhodilo na druhé straně. Při zmatku v obranném pásmu Hostivaře napálil odražený míček obránce Keltů od modré směrem na bránu a tečovaná střela zapadla za bezmocného Janštu, který poprvé v sezóně hájil od začátku branku hostivařských. Stav 1-0 vydržel až do konce první třetiny.

Do druhé třetiny nastoupili hostivařští o poznání aktivněji, ale nepřesnost a nerozhodnost při řešení klíčových situací se z jejich hokejek nevytratila. Pomohla jim až dobře sehraná přesilovka, kdy si Vaniš vyměnil míček s Kucharčíkem a střelou švihem nedal gólmanovi domácích šanci. Tlak Hostivaře v té době narůstal a počet šancí se zvyšoval. Jednu z rychlého protiútoku dokázal po Svobodově vysunutí využít Kucharčík, ale další střely se už neujaly a do šaten se po druhé třetině odcházelo za stavu 2-1 z pohledu HBC Hostivař.

Třetí třetina přinesla opět vyrovnaný boj. Hostivařští působili zkušeněji a dokázali si i vytvořit několik slibných šancí. Tradičně je však nevyužili a tak nadšeně bojující Kelti trestali. Několik minut před koncem využili zaváhání hostivařské obrany a srovnali na konečných 2-2.

Rozhodnutí nepřineslo ani zajímavé pětiminutové prodloužení a na řadu musely přijít samostatné nájezdy. V těch uspěli na straně Hostivaře Šťastný se Srpem a protože berounské střelce vynuloval Janšta, z výhry 3-2 po samostatných nájezdech se nakonec radovali hráči HBC Hostivař.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Z dnešního zápasu mám velmi rozpačitý pocit. Přijde mi, jako bych sem přijel s mužstvem starých pánů odehrát nedělní odpolední přátelák. Takhle se o body v extralize dorostu nehraje. Dělba bodů a ten jeden extra pro nás jsou spravedlivým vyjádřením toho, co se na hřišti dělo.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!