11.11.2018 Reportáž

Dorost zvítězil na horké půdě Rakovníka!

Hostivařský dorost zajížděl k dalšímu utkání dorostenecké extraligy na horký "asfalt" v Rakovníku.

11.kolo, neděle 11.11.2018

RAK

Rakovník

1:4

1:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 10:55 Jirsák (Vaniš, Kaiser), 16:28 Kucharčík (Lehner), 21:05 Vaniš (Hroch), 32:35 Hroch (Kucharčík) .
Rozhodčí: Kettner, Kettner . Vyloučení: 10:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 13:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:4 .

Nistor (Muškát) - Molnár, Nistor, Císař, Mendel, Köhler, Korf, Šíma, Nový, Čech, Sušánka, Slabý, Švec

Skalický (Janšta) - Fic, Vaniš, Sedláček, Svoboda - Kucharčík, Šťastný, Mašek, Hroch, Trávníček, Jirsák, Kaiser, Lehner

V minulém kole měli hráči hostivařského mužstva volno, když zápas s pražským Kovem byl odložen a tak bylo otázkou, v jakém herním rozpoložení se mužstvo nachází. V sestavě se objevil starší žák Petr Lehner, chyběli naopak útočníci Waltr a kapitán Srp. Domácí nastoupili od začátku s jednoznačnou taktikou pražanům co nejvíce zápas znepříjemnit. Hráli velmi důrazně po celém hřišti a hru si v žádném případě nekomplikovali. Stadionem tak především znělo osvědčené "vymeť to". Hostivaři chvíli trvalo, než se srovnala s místním asfaltovým povrchem a specifickou hrou domácích. Hra se často kouskovala, nechyběli ani občasná postrkování mezi hráči a nervozita vládla i mezi střídačkami.

Hostivařští se ale přeci jen začali dostávat více do hry. Přibrzdil je však velmi laciný gól, když domácí útočník procedil balónek z brankové čáry za brankáře Skalického. Hostivařské mužstvo ale neznervóznělo a postupně přebíralo iniciativu. Působili daleko hokejbalovějším dojmem nežli jejich soupeř a ještě do konce první třetiny se dočkali zaslouženého vyrovnání. Akci Vaniše dotáhl pohotovou dorážkou Jirsák, který se velmi dobře zorientoval před rakovnickou brankou. Další šance hostivařských již zůstaly bez gólového vyjádření a tak byl po první třetině vyrovnaný stav 1:1.

Od druhé třetiny si začalo hostivařské mužstvo počínat tak, jak ukončilo třetinu první. Pozorná obrana, v čele s jistým Skalickým nedovolovala hráčům Rakovníka téměř nic a naopak dopředu hrálo celé mužstvo velmi chytře a sebevědomě. Skóre na stranu hostivařských převážil krásnou střelou zápěstím Kucharčík, když si vyběhl z kouta na vrchol kruhu a přes clonící hráče nedal gólmanovi Rakovníka šanci. Za pár minut bylo na Hostivařské střídačce ještě o něco veseleji. Vaniš se dlouho nerozpakoval a napálil odražený balonek ze středního pásma přímo na bránu. Utěšenou pumelenici si gólman Rakovníka srazil do branky. Stav 3-1 po druhé třetině už vypadal mnohem lépe z pohledu mužstva HBC Hostivař.

Nervózní třetí třetinu zvládli hostivařští velmi zkušeně a disciplinovaně, když se nenechávali vyprovokovat množícími se podněty ze strany domácích hráčů i fanoušků. Jednu z přesilovek využil po přihrávce Kucharčíka z otočky Hroch a tím uhasil veškeré naděje domácích. Ti se sice dlouhou power-play snažili výsledek ještě zmírnit, ale na dobře hrající hosty z Prahy to nestačilo. Tři body za výhru 4-1 si tak odváželi hráči HBC Hostivař.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Jsme rádi, že jsme dnešní zápas zvládli tak, jak jsme ho zvládli. Hráli jsme s velkou chutí a disciplinovaně, což bylo v dnešním nervózním utkání rozhodně potřeba. Celé mužstvo zaslouží pochvalu.