12.09.2018 Reportáž

Dorost vyzrál na Kovo! David Srp byl u tří gólů!

Úspěšný vstup do nové sezóny má za sebou i dorostenecká kategorie, která zvítězila i díky třem bodům Davida Srpa a třem gólům ve vlastním oslabení nad TJ Kovo Praha, 4:1!

1.kolo, neděle 9.9.2018

KOV

Kovo Praha

1:4

0:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 13:44 Šťastný (Vaniš), 19:42 Kucharčík (Trávníček, Srp), 29:02 Šťastný (Srp, Vaniš), 31:19 Srp .
Rozhodčí: Skramužský, Kettner . Vyloučení:5:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:3 . Diváci: 30 . Střely na branku: 8:34 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4 .

Blaho (Paleček) - Kabát, Kubát, Schönfeld, Stejskal, Vraný, Vyšata, Drobník, Petrášek, Schubert, Vondráček, Kříž

Skalický (Janšta) - Ježdík, Jirsák, Sedláček, Svoboda, Vaniš - Hroch, Kaiser, Kucharčík, Mašek, Srp, Trávníček, Waltr, Šťastný, Fic

Na hostivařských hráčích bylo od prvních vteřin utkání vidět, jak se na první utkání těšili a soupeř se jen stěží občas podíval za červenou čáru. Tlak Hostivaře narůstal a s ním i počet šancí, které si vytvářela. Gólové vyjádření převahy ale stále nepřicházelo. Ať už to bylo nerovným povrchem, který ztěžoval zakončení a nebo výbornými zákroky brankáře Kova. První gól tak padl paradoxně v přesilové hře domácích. Hostivař se v oslabení ve svém pásmu zmocnila míčku, Vaniš našel přesným pasem přes půl hřiště rozběhnutého Šťastného a mladý střelec se nemýlil. 1-0 z pohledu Hostivaře a tímto výsledkem také skončila první třetina.

Také druhá třetina nabídla stejný obrázek a hostivařští nepřestávali hýřit aktivitou a dobývat branku soupeře. Brankář Kova se překonával, zvonily tyčky a břevna, míček neposedně poskakoval po nerovném asfaltu. Když už to nešlo z vyložených šancí, míček vybojoval v prostoru kolem brány Trávníček a jeho práci dokončil dorážkou Kucharčík. Následně Kovo dostalo příležitost si zahrát dvojnásobnou přesilovku a po pár vteřinách výhodu využilo, když svižnou střelu přes bránící hráče viděl Skalický až v bráně. V té chvíli byl přes jednoznačnou převahu Hostivaře stav pouze o jeden gól a soupeř pokračoval v přesilové hře. Oslabení ale opět Hostivař sehrála na výtečnou a po pěkné přihrávce Davida Srpa zakončoval situaci dva na jednoho pohotově Adam Šťastný. Hostivařští tak znovu odskočili na rozdíl dvou gólů a stavem 3-1 druhá třetina končila.

Třetí třetina nepřinesla z pohledu vývoje zápasu nic nového. Kovo nevyužilo další přesilovku pět na tři a hostivařští hráči již více či méně kontrolovali vývoj zápasu. Do černého ještě zamířil kapitán David Srp po hezké individuální akci. Dojem ze zápasu nemohl zkazit ani nesmyslný a zcela jednoznačně úmyslný zákrok jednoho z hráčů Kova na Dominika Trávníčka, krátce před koncem zápasu.

Hostivař si z Palmovky odvezla vítězství 4-1 a už se těší na další zápas.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Do sezóny jsme chtěli vstoupit nejen vítězstvím, ale také dobrým výkonem. Obojí se nám povedlo, jsme spokojení. Na druhou stranu, sezóna bude dlouhá a nesmírně vyrovnaná, takže není čas na to, abychom usínali na vavřínech.