29.10.2018 Reportáž

Dorost nezaváhal a přehrál i Ústí nad Labem! Drahoš si připsal vítěznou premiéru!

Program dalšího kola dorostenecké extraligy přivál na Palmovku mužstvo Elby Ústí nad Labem. Sestava domácího týmu HBC Hostivař doznala vzhledem k omluvenkám a souběžnému programu dalších kategorií zajímavých změn a tak se čekalo na to, jakým způsobem se s těmito změnami vyrovná.

9.kolo, sobota 27.10.2018

4:1

1:0, 1:0, 2:1

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 0:17 Kucharčík (Vaniš), 25:20 Jirsák (Hroch, Sedláček), 34:06 Vaniš (Hroch), 35:23 Waltr (Fic, Srp) .
Rozhodčí: Danylec . Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 37:16 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1 .

Drahoš - Vaniš, Sedláček, Fic, Zíma, Kucharčík, Srp, Trávníček, Mašek, Hroch, Jirsák, Waltr

Tůma (Tůma) - Bauer, Bečvář, Belica, Hrdlička, Janáček, Kapusta, Kuželová, Lahovský, Lukáš, Maule, Navarra, Škurla, Tůma, Zeman

Do branky Hostivaře se od první minuty postavil starší žák Marek Drahoš, pro kterého to byl premiérový start v kategorii dorostu. Domácí se hned od první vteřiny utkání vrhli do útoku a z gólu se mohli radovat hned po sedmnácti vteřinách. Vaniš posunul do strany míček na Kucharčíka, ten si kličkou udělal prostor a nenápadnou střelou švihem zaskočil obranu a hlavně brankáře ústecké Elby. Kdo by si ale myslel, že se spustí vodopád hostivařských šancí a gólů, zmýlil by se. Hosté se rychle oklepali a i když měli domácí optickou převahu, ústečtí je do žádných vyložených šancí nepouštěli a do konce první třetiny již gól nepadl.

V podobném duchu se odvíjela i druhá třetina, přičemž i hráči Ústí občas zahrozili a brankář Drahoš si připsal několik zákroků. Hra domácích sice nepostrádala snahu, nicméně se nepotkávala s přesností a většina akcí tak končila ještě před zakončením nebo vedle branky. Hostivař se opět prosadila až před koncem druhé třetiny. Pěknou souhru Hrocha se Sedláčkem přetavil v branku důrazně dorážející Jirsák. Po druhé třetině tak platil stav 2:0 pro domácí.

Třetí dějství nabídlo nejvíce branek, hra se ovšem díky několika vyloučením na obou stranách kouskovala a Hostivař se neustále potýkala s nepřesností na svých hokejkách. I přes svoji trvalou územní převahu to byli právě hostivařští, kteří po dorážce z bezprostřední blízkosti inkasovali a Elba se v té chvíli dostala na dostřel jediné branky. K žádnému překvapení ale nakonec nedošlo. Nejdříve obránce Vaniš z modré čáry málem protrhl síť, když se k němu odrazil míček po akci Hrocha a následně dal výsledku definitivní podobu Waltr, když se prosadil přesnou dorážkou střely kapitána Srpa. Konečný výsledek 4:1 z pohledu HBC Hostivař tak zřejmě odrážel reálné dění na hřišti.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. Sice jsme brzy vedli, ale soupeř se následně zkonsolidoval a pečlivou obranou nás nepouštěl do vyložených šancí. Jsme rádi, že máme další tři body, i díky našemu brankáři Marku Drahošovi, který si odbyl úspěšnou premiéru v dorostenecké kategorii.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!