HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
29.10.2018 Reportáž

Dorost nezaváhal a přehrál i Ústí nad Labem! Drahoš si připsal vítěznou premiéru!

Program dalšího kola dorostenecké extraligy přivál na Palmovku mužstvo Elby Ústí nad Labem. Sestava domácího týmu HBC Hostivař doznala vzhledem k omluvenkám a souběžnému programu dalších kategorií zajímavých změn a tak se čekalo na to, jakým způsobem se s těmito změnami vyrovná.

9.kolo, sobota 27.10.2018

HOS

Hostivař

4:1

1:0, 1:0, 2:1

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 0:17 Kucharčík (Vaniš), 25:20 Jirsák (Hroch, Sedláček), 34:06 Vaniš (Hroch), 35:23 Waltr (Fic, Srp) .
Rozhodčí: Danylec . Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 37:16 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1 .

Sestava domácích

Drahoš - Vaniš, Sedláček, Fic, Zíma, Kucharčík, Srp, Trávníček, Mašek, Hroch, Jirsák, Waltr

Sestava hostí

Tůma (Tůma) - Bauer, Bečvář, Belica, Hrdlička, Janáček, Kapusta, Kuželová, Lahovský, Lukáš, Maule, Navarra, Škurla, Tůma, Zeman

Komentář k zápasu

Do branky Hostivaře se od první minuty postavil starší žák Marek Drahoš, pro kterého to byl premiérový start v kategorii dorostu. Domácí se hned od první vteřiny utkání vrhli do útoku a z gólu se mohli radovat hned po sedmnácti vteřinách. Vaniš posunul do strany míček na Kucharčíka, ten si kličkou udělal prostor a nenápadnou střelou švihem zaskočil obranu a hlavně brankáře ústecké Elby. Kdo by si ale myslel, že se spustí vodopád hostivařských šancí a gólů, zmýlil by se. Hosté se rychle oklepali a i když měli domácí optickou převahu, ústečtí je do žádných vyložených šancí nepouštěli a do konce první třetiny již gól nepadl.

V podobném duchu se odvíjela i druhá třetina, přičemž i hráči Ústí občas zahrozili a brankář Drahoš si připsal několik zákroků. Hra domácích sice nepostrádala snahu, nicméně se nepotkávala s přesností a většina akcí tak končila ještě před zakončením nebo vedle branky. Hostivař se opět prosadila až před koncem druhé třetiny. Pěknou souhru Hrocha se Sedláčkem přetavil v branku důrazně dorážející Jirsák. Po druhé třetině tak platil stav 2:0 pro domácí.

Třetí dějství nabídlo nejvíce branek, hra se ovšem díky několika vyloučením na obou stranách kouskovala a Hostivař se neustále potýkala s nepřesností na svých hokejkách. I přes svoji trvalou územní převahu to byli právě hostivařští, kteří po dorážce z bezprostřední blízkosti inkasovali a Elba se v té chvíli dostala na dostřel jediné branky. K žádnému překvapení ale nakonec nedošlo. Nejdříve obránce Vaniš z modré čáry málem protrhl síť, když se k němu odrazil míček po akci Hrocha a následně dal výsledku definitivní podobu Waltr, když se prosadil přesnou dorážkou střely kapitána Srpa. Konečný výsledek 4:1 z pohledu HBC Hostivař tak zřejmě odrážel reálné dění na hřišti.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. Sice jsme brzy vedli, ale soupeř se následně zkonsolidoval a pečlivou obranou nás nepouštěl do vyložených šancí. Jsme rádi, že máme další tři body, i díky našemu brankáři Marku Drahošovi, který si odbyl úspěšnou premiéru v dorostenecké kategorii.

Redakce

 
 

Moc chyb! Junioři padli s Kert Parkem gólem v závěru!

25.3.2019

Tříbodový Vrzák a skvělá hra starších žáků! Strašecí v odvetě padlo!

24.3.2019

Mladší žáci dostali výprask na Kladně, utkání s Kelty je odloženo!

22.3.2019

Starší žáci deklasovali Kovo! Houška oslavil třinácté narozeniny čtyřmi góly!

22.3.2019

Partneři klubu