HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
16.04.2019 Reportáž

Dorost našel prvního přemožitele v Berouně!

Deštivá dubnová neděle zavála hostivařské dorostence do Berouna na hřiště domácích Keltů. Ti byli zatím jediným týmem, který dokázal hráčům Hostivaře v letošní sezóně sebrat nějaký ten bod. Věřili tedy, že podobně se jim povede i tentokrát a cítili šanci uspět ještě více.

21.kolo, neděle 14.4.2019

KEL

Kelti 2008

4:3

2:0, 1:2, 1:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 27:04 Vaniš (Kucharčík, Svoboda), 28:34 Kucharčík (Vaniš, Fic), 32:59 Šťastný (Vaniš) .
Rozhodčí: Gráce, Kettner . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 30:31 . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3 .

Sestava domácích

Günther (Kupec) - Suk, Janošek, Kolovrat, Frolík, Charbuský, Tušl - Taufer, Krbec, Patera, Patzenhauer, Maršoun, Špeta, Chromek, Huml

Sestava hostí

Skalický (Keprt) - Kučera, Zíma, Ježdík, Fic, Svoboda - Jirsák, Kucharčík, Vaniš, Mašek, Hroch, Trávníček, Štoural, Kaiser, Šťastný

Komentář k zápasu

Již prvních pár minut utkání naznačilo, že půjde o vyrovnanou bitvu, kde budou rozhodovat nejen chyby ale také to, jak se kdo popasuje s kluzkým a měkkým plastem keltské arény. První obrovskou šanci měli hosté z Prahy, ale Štouralovi se po úniku Jirsáka nepodařilo dotlačit míček za brankovou čáru. Domácí se osmělili vzápětí a hned z toho byla změna skóre. přihrávku z rohu si zpracoval neobsazený útočník keltů mezi kruhy a jeho střela propadla Skalickému v bráně Hostivaře mezi betony. Další pohroma pro hosty následovala během několika vteřin. Špatnou rozehrávku hostivařských obránců vystihl jeden z Keltů a střelou do horního rohu branky nekompromisně trestal. Hostivařští se s tímto vývojem jen těžce srovnávali, hráli značně rozháraně a očividně měli větší problémy s pohybem, nežli domácí.

Také úvod druhé třetiny přinesl podobný obrázek hry. Hostivařští hráli nepřesně a nedůrazně, přičemž domácí si svoji hru vůbec nekomplikovali a svým dobrým pohybem a nadšením dostávali hostivařské často pod tlak. Z tohoto tlaku vyplynul i další gól Keltů. Hostivařským se několikrát nepodařilo dostat míček z pásma, nakonec se ho ujal útočník Keltů u pravého hrazení, z klouzajícího obránce Hostivaře udělal kužel a s přehledem svoji akci zakončil. V té chvíli nadšení domácích neznalo mezí. Hostivařští se však nehodlali vzdát bez boje. Třetí gól v jejich síti je vyburcoval z letargie a obraz hry se pomalu, ale jistě začal obracet. Sestava hostů doznala několika změn a změnila se hlavně hra, která se o poznání zjednodušila, zrychlila a přibyl i dlouho chybějící důraz. Hostivařští se čím dál více začali dostávat do útočného pásma domácích a ti se často osvobozovali jen za cenu zakázaných uvolnění. Po několika neproměněných šancích se konečně gólu Hostivař dočkala. Kucharčík se pěkně od mantinelu protáhl mezi dvěma bránícími hráči a předložil míček Vanišovi, na kterého zívala odkrytá svatyně Keltů. Vstřelená branka hostivařské mužstvo povzbudila a naopak domácí znervóznila. Ještě veseleji bylo za pár dalších minut, kdy Kucharčík využil zmatků kolem berounské branky a propálil vše, co mu stálo v cestě. Před posledním dějstvím tak na světelné tabuli svítil stav 3-2 pro domácí Kelty.

Hostivařští pokračovali ve třetí třetině ve své aktivitě a udržovala dobře chytajícího brankáře Keltů v plné permanenci. Berounský tým v této fázi utkání působil dost pasivně a soustředil se na důslednou a velmi obětavou obranu. Pasivita se mu ale vymstila, když nedůrazné vyhození zachytil Vaniš, který přesnou přihrávkou našel trochu zapomenutého Šťastného. Ten se ocitl zcela sám před brankářem keltů a bekhendovým blafákem mu nedal šanci. Deset minut do konce se tak začínalo od nuly. Domácí jen těžko vydýchávali ztrátu svého vedení a naopak hostivařští byli na koni. Jejich několik šancí se ale neujalo a když neproměnil svůj samostatný nájezd ani Mašek, vypadalo to, že zápas spěje k třetímu prodloužení v souboji těchto týmů v této sezóně. Poslední slovo si ale necelé tři minuty před koncem vzali domácí. Ti využili nedůrazu hostivařských zadáků v obranném pásmu, zmocnili se míčku v rohu a po přesné přihrávce do předbrankového prostoru rozhodli doklepnutím do branky Hostivaře. Skóre už se neměnilo ani při závěrečné hře Hostivaře bez brankáře a domácí Kelti se tak stali prvním přemožitelem Hostivaře v této sezóně.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - V utkání jsme udělali až příliš mnoho chyb, které domácí s přehledem potrestali. V rámci těžkých podmínek, které panovali, jsme myslím viděli vcelku pohledné utkání a Keltům tímto ještě jednou gratuluji k výhře. Jsme rádi, že ani za stavu 0-3 naše mužstvo nepřestalo hrát a k obratu jsme měli opravdu blízko.

Redakce

 
 

V řadách dorostu se na soustředění představilo hned několik nových tváří!

15.8.2019

Středeční den na soustředění pojala přípravka jako výletní!

14.8.2019

Starší žáci za sebou mají druhý tréninkový den ve Světlé!

13.8.2019

„Nejvíce nás baví tréninky na hřišti", shodují se nejmenší účastníci letního soustředění!

12.8.2019

Partneři klubu