19.11.2022 Reportáž

Čtvrtá prohra v řadě! A tým doma padl s Pardubicemi!

V sobotu dopoledne zavítal do Hostivařské hokejbalové arény tým z východu Čech – HBC Pardubice! Hostivař sehrála vyrovnané utkání, doplatila bohužel na své chyby a smolné inkasované branky a podlehla tak po čtvrté v řadě.

13.kolo, sobota 19.11.2022

3:5

0:1, 1:3, 2:1

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 19:03 D.Vaniš(Lehner), 42:15 Čejka(Urbanec, Kubeš), 43:15 Čejka(J.Vaniš, Kucharčík) .
Rozhodčí: Cícha, Danylec . Vyloučení: 6:7 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 44 . Střely na branku: 31:23 . Průběh utkání: 0:1,1:1,1:5,3:5 .

Štoural (Majerníček) - Kubeš, Kučera, Kucharčík, Macek, Novotný, Vosátka - Čejka, Grepl, Hroch, Lehner, Malina, Pátek, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš,

Foršt (Třináctý) - Geisler, Hálek, Krejčí, Školoudík, Vlasák, Zajíček - Březina, Česák, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Moravec, Strouhal

Hostivař šla do zápasu s tím, že chce ukončit sérii porážek. V 1. třetině byla k vidění vyrovnaná partie, na branku se však čekalo až do 14. minuty, kdy hostující Česák využil chyby v Hostivařské obraně a poslal Pardubice do vedení. Skóre 0:1 platilo i během první přestávky.

Hostivař dokázala odpovědět v 19. minutě, kdy šli do akce spolu Lehner s Danielem Vanišem, první jmenovaný krásnou přihrávkou našel svého spoluhráče před brankou a Hostivař se mohla radovat z vyrovnání. To ovšem netrvalo dlouho a po minutě a čtyřech vteřinách vrátil hostům vedení Bílý. Hosté byli ve druhé třetině lepším týmem. Ve 23. minutě využil chyby při Hostivařské početní výhodě Česák a poslal hosty do trháku. V 29. minutě zvýšil šťastným odrazem na 1:4 Moravec a Pardubice mohli jít do kabin po druhé třetině spokojenější.

Pardubice dokázali přesunout svůj tlak i do 3. třetiny, kdy v 36. minutě zvýšil na 1:5 Langr a vypadalo to, že je po zápase. Hostivař se však nevzdala a díky své bojovnosti v 43. minutě snížil Čejka, který přesně o minutu poté přidal svojí druhou branku, a drama bylo na světě. Přesto že Hostivař v závěrečných minutách dostala Pardubice pod tlak, další branka už nepadla a hosté se tak mohli radovat z vítězství 3:5.

Hostivař tak v extralize padla po čtvrté v řadě. Šanci na ukončení této série bude mít v posledním podzimním zápase, kdy vyrazí na půdu Plzně.

Jan Čejka (Útočník HBC Hostivař) - Těžko se dá něco říct. Poslední zápasy hrajeme špatně. Se soupeřem držíme krok první třetinu a pak prostě vypneme a začneme hrát až na konci. Musíme vyhrát poslední zápas v Plzni, aby byla nějaká šance na play-off na jaře.