01.04.2023 Reportáž

Bitva až do konce! A tým těsně vyzrál na Karvinou!

Hostivařský A tým přivítal v sobotu na svém hřišti v rámci 20. kola Extraligy hokejbalu Slezský tým Hbk Karviná. Hosté šli v zápase brzo do vedení, Hostivař však dokázala stav zápasu rychle otočit a navýšit. I přes snížení a závěrečný tlak hostů dokázala Hostivař těsné vítězství ubránit a po zisku tří bodů si zajistit účast v play-off! První extraligovou branku vstřelil odchovanec Hostivaře Dominik Ilušák!

20.kolo, sobota 1.4.2023

4:3

3:1, 1:2, 0:0

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 06:32 Kucharčík (Čejka), 09:54 Kucharčík (Čejka, Hroch), 11:10 Ilušák (Čejka), 15:56 Štěpáník (Čejka).
Rozhodčí: Štípek, Orlich. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 116. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3 .

Štoural (Majerníček) - Kočka, Ilušák, Pírek, Kubeš, Macek, Bureš, Novotný, Kučera - Čejka, Kucharčík, Urbanec, J.Vaniš, Lehner, Štěpaník, D.Vaniš, Hroch, Pátek, Vosátka

Šimara (Humlíček) - Tóth, Růžička, Pilch, Juraško - L.Rosůlek, Stromko, J.Rosůlek, Diviš, Řehůřek, Pacas, Fárský, Pořízek, Pala

Hostivař měla dobrý vstup do utkání. Po velmi aktivní hře a prvních šancích v obraném pásmu Karviné to byli ovšem hosté, kteří otevřeli skóre zápasu. V 4. minutě prostřelil Hostivařského Štourala v brance Pala. Hostivař ovšem pokračovala v nastoleném tempu a byla za to odměněna. V 7. minutě našel Jan Čejka volného Samuela Kucharčíka a ten vyrovnal na 1:1! Ten přidal svojí druhou branku hned v 10. minutě a poslal tak Hostivař do vedení! Hostivař v tu chvíli byla na koni. V 12. minutě vypálil od modré čáry Dominik Ilušák a čistým průstřelem překonal hostujícího Šimaru a připsal si tak první extraligovou branku! Hostivař tedy mohla být po první třetině spokojená.

Hostivař měla dobrý vstup i do druhé periody a hned v 16. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Radim Štěpáník! Hostivař pak ovšem trochu polevila ze své hry a hosté toho dokázali brzo využít. Nejprve v 21. minutě snížil na 2:4 Diviš. V 27. minutě snížil na rozdíl jedné branky Řehůřek. Karviná tak na poslední třetinu zadělala na pořádné drama.

Ve třeti třetině byl k vidění velmi bojovný hokejbal. Hostivař se snažila získat zpět svůj náskok, Karviná se snažila minimálně srovnat. Hostivař však směrem dozadu byla zodpovědná a dokázala svému soupeři odolávat. Minutu před koncem zkusila Karviná hru bez brankáře. Svojí přesilu ovšem nedokázala zužitkovat a Hostivař si tak udržela těsný výsledek 4:3. Ziskem tří bodů si zajistila jistý postup do play-off již dvě kola před koncem.

Další utkání čeká Hostivařský A tým za týden ve sváteční pátek, kdy se vypraví na půdu Jihočeského celku Prachatic.

Jiří Vaniš (Útočník HBC Hostivař) – Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme tlak, střely, šance, ale bohužel jsme inkasovali jako první, Hráli jsme stále naši hru a zápas se nám povedlo poměrně rychle otočit, ve druhé třetině jsme úplně přestali hrát a ze zápasu udělali zbytečné drama. Třetí třetinu už jsme odehráli výborně takticky a utkání dotáhli do vítězného konce a k velmi důležitým třem bodům.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Chci klukům poděkovat za odmakaný zápas. Gratuluji týmu k jistému postupu do play-off! Když jsme jeli na poslední kolo podzimu do Plzně a dýchalo nám jedenácté místo na záda, tak klobouk dolů za jistotu postupu dvě kola před koncem základní části. Nicméně to je jen malý krůček, musíme pokračovat a získávat body. Příští týden nás čekají dva důležité zápasy, musíme si odpočinout, vyléčit šrámy a pořádně se připravit. Určitě máme velkou touhu postoupit v poháru do Finální čtyřky. Byl by to další krůček k vytouženému úspěchu. Dneska bych rád vyzdvihl výkon Venci v brance, gratuluji Ilymu (Dominik Ilušák pozn. redakce) k prvnímu gólu mezi chlapy a zároveň k povedenému výkonu. Kvalitní výkon dneska předvedli i Petr Lehner a Marek Hroch. Všichni tři junioři mi svým výkonem udělali radost.