16.06.2021 Reportáž

Béčko ml. žáků natahuje vítěznou sérii! S prázdnou odjelo i Kladno!

Výhrami z posledních utkání dobře naladění mladší žáci "B", přivítali na domácím hřišti tradičního rivala, tým HBC Kladno...

Restart, neděle 13.6.2021

6:2

3:0, 2:0, 1:2

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 4:53 Němec (Mellen), 8:21 Kvasnička (Coufal, Němec), 10:28 Otras (Havlík), 15:34 Havlík (Otras, Němec), 16:30 Keller (Janičko), 30:33 Vaniš .
Rozhodčí: Prager, Lehner . Vyloučení: 1:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 28:14 .

Menzel - Němec, Martinec, Janičko, Vaniš - Mellen, Šrámek, Vysoký, Otras, Bajkai, Havlík, Kvasnička, Keller, Coufal, Janšta

Holubovský, Neumann, Patera - Petrášek, Kučera, Mašek, Podhorský, Honke, Jozífek, Paták, Drechsler, Koláčný, Navrátil, Lovětinský, Nývlt, Mařík, Linda, Vlasák, Vácha

To, co utkání před svým začátkem slibovalo, se začalo hned od začátku naplňovat. Hra ve slušném tempu se přelévala na obě strany a pozorní gólmani se rozhodně nenudili. Byli to ale hostivařští hráči, kteří postupně přebírali více iniciativy a míček se rozhodně častěji pohyboval v obranném pásmu kladenských Rysů. Z převahy domácích vzešla i první branka. Mellen od levého mantinelu přistrčil míček na modrou čáru, kde ho Němec ranou jako z děla napálil za záda bezmocného gólmana hostů. Kladenští se snažili co nejdříve vyrovnat, ale obrana Hostivaře hrála velmi pozorně a tak se většinu času hra odehrávala před Kladensku svatyní. Do konce třetiny dokázali domácí navýšit svoje vedení o další dva góly. Nejprve aktivní Němec dobře udržel míček v pásmu, Coufal se s ním pěkně uvolnil z rohu a předložil ho před branku Kvasničkovi, který nezaváhal. Pár minut poté se po závaru před brankou a přiklepnutí Havlíka trefil důrazný Otras.

Druhá třetina přinášela od svého začátku vyrovnanou bitvu, hosté několikrát zkoušeli vyzrát na dobře chytajícího Menzela v domácí brance. A když už ho kladenští překonali, pomohla mu jeho tyčka. Na druhé straně tolik štěstí kladenský brankář neměl. Němec s Otrasem vybojovali míček u mantinelu a Havlík ho velmi pohotově zády k brance zasunul podél překvapeného gólmana Rysů. A další branky domácích byly na spadnutí, ale ti v několika velkých šancích neuspěli. Stav se měnil až po Kellerově ukázkové střele švihem, když Janičko opět dobře udržel pásmo a útočník domácích nedal střelou z kruhu brankáři hostů šanci. To bylo ze druhé třetiny vše, kladenští Rysi se ale nehodlali vzdát a výsledek utkání chtěli minimálně korigovat.

Jejich snaha přinesla částečné ovoce v úvodu třetí třetiny, když po delším tlaku před brankou domácích se prosadili z dorážky. K dalšímu stupňovaní tlaku že strany hostů ale nedošlo, dobře hrající domácí rozhodně nechtěli připustit žádné drama. Definitivní uklidnění na jejich hokejky přinesla branka Vaniše, který střelou od modré našel mezeru mezi chránič kladenského brankáře. Vyrovnaný ráz utkání pokračoval až do konce, domácí přeci jen působili svěžejším dojmem a byla z nich cítit velká chuť natáhnout jejich aktuální vítěznou sérii o další zápas. Kladenští pak těsně před koncem upravili skóre na konečných 6 - 2 z pohledu Hostivaře, ale to už nemohlo hostivařským zkazit jejich radost, která propukla se zazněním závěrečného hvizdu rozhodčího.