24.11.2022 Reportáž

B tým zakončil podzimní část Prohrou. Na Palmovce nestačil na Rafany.

Rezerva Hostivaře zavítala na závěr podzimní části netradičně ve středu na Palmovku, kde ji přivítal jeden z favoritů soutěže, tým Rafani Praha! Přesto že domácí byli v menším počtu než rezerva Hostivaře, Rafani ukázali svojí kvalitu a trpělivým výkonem si došli pro výhru 7:2.

10., středa 23.11.2022

RAF

Rafani Praha

7:2

0:1, 3:0, 4:1

Branky a nahrávky: 11:26 Vrzák (Malysz, Bakoš), 42:40 Bůžek .
Rozhodčí: Augustýn, Sládek . Vyloučení: 3:5 . Využití: 2:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 15 . Střely na branku: 35:22 . Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2 .

Mikl - Průcha, Uher, Voráček - Císař, Jelínek, Kovář, Nemček, Pařízek, Strejček

Majerníček - Bakoš, Blažek, Krupka, P.Němeček, Da.Zámečník, Do.Zámečník - Bůžek, Jirsák, Malysz, Mareš, Minarčík, J.Němeček, Paško, Vrzák, Waltr

Do první třetiny lépe vstoupili domácí. Rezervu Hostivaře často drželi pod tlakem, ovšem díky dobré obraně a skvěle chytajícímu Majerníčkovi v první třetině neinkasovala. Naopak v 11. minutě šla naše rezerva do vedení, kdy po nahození Bakoše tečovali nejprve domácí hráč a pak Hostivařský Malysz a odražený míček uklidil pod horní tyč Vrzák. Po první třetině bylo skóre 0:1 ve prospěch Hostivaře.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe domácí a dokázali se i prosadit. V 17. minutě vyrovnal hostující Voráček na 1:1. Rafani pokračovali ve svém tlaku a v 24. minutě se v přesilové hře dostali do vedení zásluhou Jelínka. V 29. minutě, opět v přesilové hře, navýšil svojí druhou brankou v zápase skóre Voráček. Domácí tedy odcházeli po druhé třetině do kabin s náskokem 3:1.

Kde Rafani v druhé třetině skončili, tam ve třetí třetině pokračovali. V 32. minutě zvýšil na 4:1 svojí druhou brankou v zápase Jelínek. O trochu později v 34. minutě navýšil na 5:1 Císař a bylo po zápase. Hostivař se sice dokázala nadechnout v 43. minutě brankou důrazného Bůžka, ale v závěrečné minutě ještě dvakrát inkasovala, když se za domácí trefil Nemček a Císař a stanovili skóre na finálních 7:2.

Hostivařská rezerva se tak loučí s rokem 2022 prohrou, další zápas ji čeká až v příštím roce, na začátku Března, kdy doma přivítá Rakovník.

Dominik Blažek (Obránce HBC Hostivař) - Do zápasu jsme nevstoupili ideálně, ale podržel nás gólman (Adam Majerníček pozn. redakce) a ke konci třetiny se nám podařilo skórovat. Ve druhé třetině jsme měli několik zbytečných vyloučení a i přes zlepšenou hru nás soupeř dostal pod tlak a podařilo se mu zápas otočit ve svůj prospěch. Na konci zápasu jsme nedokázali využít dlouhou přesilovku 5 na 3, naopak soupeř v našem oslabení upravil skóre na konečných 7:2.