04.11.2022 Reportáž

B tým v nepříznivém počasí porazil Třebíz v prodloužení! Mareš klíčový hráč zápasu!

V deštivém sobotním podvečeru přicestoval do Hostivařské hokejbalové arény tým Defekt Třebíz! Přesto že hosté dorazili v oslabené sestavě, dokázali vzdorovat Hostivařské rezervě až do prodloužení, ve kterém rozhodl ve vlastním oslabení Jirsák.

8., pátek 4.11.2022

2:1p

0:0, 0:1, 1:0 - 1:0

DEF

Defekt Třebíz

Branky a nahrávky: 39:47 Mareš (Da. Zámečník), 47:29 Jirsák (Mareš) .
Rozhodčí: Sládek, Augustýn . Vyloučení: 4:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 15 . Střely na branku: 28:26 . Průběh utkání: 0:1, 2:1 .

Majerníček (Paleček) - Bakoš, Blažek, Krupka, Macek, Němeček, Da. Zámečník - Brož, Jirsák, Malysz, Mareš, Minarčík, Paško, Waltr, Do. Zámečník

Šnobl - Orviský, Bednár, Bušek - Gotthard, Melounek, Novák, Novák, Podpěra, Seidl

Utkání i přes početní výhodu domácích začalo ve vyrovnaném duchu. I díky přetrvávajícímu dešti nebyla v 1. třetině viděna kvalitní podívaná. Ke konci třetiny se dostali do tlaku hosté, ale branku vsítit nedokázali, a proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Hned na začátku 2. třetiny využil nekoncentrovanosti Hostivaře Gotthard a poslal Třebíz do vedení. Během druhé třetiny začali hostům ubývat síly a šance měla převážně Hostivařská rezerva, branku jsme však v této třetině neviděli. Hosté dokázali držet těsný náskok až do 40. minuty, kdy krásnou sólovou akcí a následnou bekhendovou střelou překonal ve vlastním oslabení brankáře Šnobla Jáchym Mareš!

Hostivař i nadále pokračovala v tlaku, dalším branku však v základní hrací době už nepřidala. Zápas byl rozhodnut v 3. minutě prodloužení, kdy hosté chybovali při své přesilovce ve svém útočném pásmu, a v následném protiútoku 2 na 1 po přihrávce Mareše rozhodl střelou pod horní tyč Jakub Jirsák! B tým Hostivaře se tak mohl radovat z bonusového bodu a vítězství v zápase!

Jakub Jirsák (Útočník HBC Hostivař) - Celý zápas jsme se trápili, nedali kloudnou přihrávku a střelba také vázla. Až poslední třetina a fakt že prohráváme nás tak nějak nakopl. V prodloužení jsme bohužel brzo hráli bez jednoho hráče v poli, přesto dobrá defenzivní činnost ve vlastním obranném pásmu nám vytvořila šanci 2 na 1 a po přihrávce od zatím jediného střelce jsem taktéž skóroval a z utkání jsme si odnesli alespoň 2 body.