12.03.2023 Reportáž

B tým po třetí v sezóně porazil Hrdlořezy a zaznamenal tak první jarní vítězství!

Hostivařský B tým se ve svém druhém jarním utkání vydal nedaleko Mladé Boleslavi do Hrdlořez, se kterými se utkal po třetí v sezóně. Na asfaltovém povrchu domácí dlouho vedli, přesto Hostivařská rezerva dokázala zápas otočit a získat první jarní vítězství!

12., neděle 12.3.2023

RMB

Red Wings Hrdlořezy

3:4

1:0, 2:2, 0:2

Branky a nahrávky: 21:06 Jirsák, 29:25 Mareš (Waltr), 32:36 Přeslička (Mareš), 39:15 Mareš (Jirsák, Waltr).
Rozhodčí: Augustýn . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 31:24 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4 .

Turczyn (M.Folprecht) - J.Folprecht, Novák, Čermák, Řípa, Hochman, Šimáček - Beneš, Dvořák, Foerster, Horáček, Málek, Šípek, Zeithaml, Křiváček, Vondrlík, Kraus, Mařan, Hruška, Kmeťo, Rudolph

Drahoš - Přeslička, P. Němeček, Bakoš, Zámečník - Paško, Waltr, Jirsák, Mareš, J. Němeček, Majerníček, Chramosta

Domácí šli do zápasu s velkou početní převahou vůči Hostivařské rezervě. Hrdlořezy dokázali hned v úvodu zápasu dostat Hostivař pod tlak a vytvořit si své první šance. Ve 3. minutě překvapil Hostivařského brankáře Drahoše domácí Řípa a poslal tak Hrdlořezy do vedení. Hostivař dokázala v průběhu třetiny srovnat hru, branky jsme se však v 1. třetině nedočkali a domácí tak mohli jít do kabin spokojenější.

Na začátku 2. Třetiny dokázali Hrdlořezy odskočit do dvoubrankového vedení po zásluze Horáčka. Kontaktní branka Hostivaře přišla v 22. minutě, kdy domácího brankáře prostřelil Jakub Jirsák! V 25. minutě po chybě v obraném pásmu Hostivaře odskočili po druhé branky Řípy Hrdlořezy zpět do dvoubrankového vedení. Hostivař se přesto nevzdávala a ke konci druhé třetiny dokázala svého soupeře přehrávat. Odměnou jí byla branka v 30. minutě, kdy po přihrávce Jirsáka skóroval aktuálně nejproduktivnější hráč Hostivařské rezervy Jáchym Mareš! Ten se podepsal i pod vyrovnávající branku, když po vyhraném vhazování přihrál Martinu Přesličkovi a ten propálil domácího brankáře Turczyna! Po druhé třetině si domácí udrželi jednobrankový náskok.

Hostivař vstoupila do 3. třetiny velmi aktivně a dokázala i nadále dostávat svého soupeře pod tlak. V 39. minutě byla Hostivaři nabídnuta přesilová hra 5 na 3, kterou ovšem nedokázala využít. Následnou přesilovku 5 na 4 už ovšem ano! Waltr našel svou přihrávkou Jirsáka, který od modré vystřelil na domácího brankáře a vyražený míček našel před brankou opět Jáchym Mareš, který završil obrátku ve skóre ve prospěch Hostivaře! I přes závěrečný tlak Hrdlořez dokázala rezerva Hostivaře uhájit tento těsný náskok a získat své první tři body v jarní části sezóny!

Další zápas čeká naší rezervu hned ve čtvrtek, kdy se utká na půdě Kladna!

Martin Přeslička (Obránce HBC Hostivař) - Byl to těžký zápas o důležité body. Red Wings hráli určitě mnohem lépe než v předchozích střetnutích. O to více jsem rád, že na konci zápasu jsme brali všechny body my. Klobouk dolů před celým týmem. Vždy je co zlepšovat, ale bojovali jsme až do konce. Není lehké dvakrát v zápase prohrávat o dva góly a dotáhnout to do vítězného konce. No a třešničkou na dortu pro mě byl fakt, že nám nějaká vyšší moc konečně dopřála příjemné zápasové klima v Hrdlořezech (smích).