16.03.2023 Reportáž

B tým po druhé v sezóně padl na Kladně! Přední příčky tabulky se mu tak vzdalují!

Hostivařský B tým se ve čtvrtek vydal do Městské hokejbalové arény na Kladno, kde změřil síly s místní mužskou rezervou. Domácí potvrdili svojí dobrou jarní formu a po druhé v sezóně porazili Hostivařskou rezervu, které se tím vzdálila možnost umístění v první trojce.

13., čtvrtek 16.3.2023

KLA

Kladno

6:1

4:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 24:45 Brož (Krupka).
Rozhodčí: Vaňourek, Živný. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 21. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Štěpánek - Arlt, Honický, Paták, Bauer - Janský, Koželský, D.Kučera, O.Kučera, Rod, Rychlý, Schönherr, Slavík, Zdrůbecký

Paleček - Krupka, Vodehnal, P. Němeček, Přeslička, Michálek, Petrášek - Brož, Minarčík, Kalaš, Waltr, Mareš, Jirsák, Vosátka, Chramosta, J. Němeček

Utkání od začátku slibovalo rychlý a pohledný hokejbal. Ten ovšem v 1. třetině vyhovoval víc domácím, kteří nejdříve využili chyby Hostivařské obrany a ve 4. minutě šli po zásluze Dominika Kučery do vedení. Po faulu Hostivařského obránce Němečka Kladno získalo výhodu přesilové hry a tu v 5. minutě využil Bauer. Kladno dále pokračovalo ve své efektivitě a v 11. minutě zvýšil na 3:0 Arlt. O dvě minuty později v 13. minutě zvýšil vedení Kladenských o čtyři branky hráč domácích Rychlý. Stav 4:0 platil i po konci 1. třetiny.

Hostivař měla během první přestávky nad čím přemýšlet, vzdát se ovšem nehodlala. V 25. minutě hrála Hostivař přesilovou hru, kterou ranou od modré využil Marek Brož! Kontaktní gól Hostivař nakopl a dokázala ve svém tlaku pokračovat. Ovšem chvilka nepozornosti v obraně Hostivaře znamenala pátou branku v síti Palečka. V 27. minutě vrátil Kladnu čtyřbrankové vedení Slavík. Po 2. třetině tedy Kladno vedlo 5:1.

3. Třetina se po většinu času hrála v Kladenském obraném pásmu. Hostivař ovšem nedokázala najít recept na výborně chytajícího Štěpánka a další kontaktní gól již přidat nedokázala. Naopak závěrečnou tečku na Kladenské vysoké vítězství dal v 45. minutě domácí Ondřej Kučera.

Hostivař tak po druhé v sezóně odjela z Kladna s prázdnou a přední příčky s lepšími postupovými vyhlídky pro play-off se jí vzdálili. Další zápas čeká naší rezervu příští neděli, kdy přivítá doma Třebíz!

Michael Minarčík (Útočník HBC Hostivař) - Do utkání jsme bohužel vkročili velmi špatně. V obraném pásmu jsme nechávali soupeři moc prostoru a dělali kupu chyb. Soupeř navíc proměnil vše, co mu přišlo pod ruku. Až od druhé třetiny jsme se dokázali "probrat" a hráli to, co jsme si před zápasem řekli. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel s velmi špatnou koncovkou. Utkání to bylo běhavé, zajímavé a i když to skóre nenaznačuje, tak i vyrovnané. Byla to škoda! Hrát lépe první třetinu, věřím, že bychom nějaký ten bodík ukradli. Celkově se i ukázalo, co nás trápí už delší dobu, produktivita a větší důraz v obraně.