14.10.2019 Reportáž

Junioři na výhru proti Tygrům nenavázali a s Kert Parkem těsně podlehli!

Junioři hodlali po výhrách nad Kovem a Tygry Mladá Boleslav navléknout i třetí korálek, proti byl ale tentokrát tým Kert Parku, kterému se v úvodu nové sezóny daří...

6.kolo, sobota 12.10.2019

2:3

0:1, 1:1, 1:1

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 15:17 Kucharčík (Bůžek), 32:11 Sedláček (D.Vaniš) .
Rozhodčí: Bačo, Žák . Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 58 . Střely na branku: 25:29 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3 .

Skalický (Paleček) - Vaniš D., Sedláček, Kučera, Zíma, Svoboda - Bůžek, Kucharčík, Zyta, Mazura, Srp, Vosátka, Jirsák, Waltr, Hroch, Mašek, Mareš, Maťocha

Šach (Jirsa) - Jizba, Skorčík, Charbuský, Kovárník, Šebek, Vrabec - Hustoles, Sedlák, Taufer, Krbec, Kubínová, Mikeš, Patočková, Manhartová

Od prvního vhazování se hrál vyrovnaný hokejbal, s lehkou střeleckou převahou Hostivaře, kterou ale hasil pozorný Šach v brance Kert Parku. Ten čelil v úvodní třetině dvanácti pokusům, ani jednou ale nekapituloval. Hosté z Lužin se naopak dostali do vedení díky své jediné přesilovce, kterou už po dvaceti vteřinách využil přesnou střelou z úhlu Dominik Jizba.

Hostivař se tlačila už v úvodu druhé části za vyrovnáním a podařilo se! Šance Bůžka ještě gólem neskončila, vyražený míček si ale našel Samuel Kucharčík a chladnokrevně vyrovnal. Hostivařští poté ustáli oslabení, v závěru periody ale po laxnosti při vhazování v obranném pásmu znovu inkasovali a byl to opět Jizba, jehož střela propadla skrz těla Skalickému do branky, 1:2!

Hosté nabídli v začátku závěrečné části Hostivaři přesilovku a ta byla k radosti domácích využita. Vaniš našel od mantinelu Sedláčka, který dělovkou od modré vyrovnal! Hned v dalším střídání si ale soupeř vzal své vedení zpět a ačkoliv nabídl domácím posléze další početní výhodu, své vedení si už do závěrečné sirény vzít nenechal. Juniorský tým tak v jinak vyrovnaném duelu podlehl těsně, 2:3!

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - „Zápas byl vyrovnaný, soupeř ale působil organizovaněji, bojovněji a nekupil tolik taktických chyb. Z mého pohledu, i přes vyrovnanost duelu, zvítězil zcela zaslouženě".

Karel Manhart (HC Kert Park Praha) - „Za náš výkon v první a druhé třetině jsme si asi body nezasloužili. Sice jsme měli mírně plošnou převahu, ale soupeř byl daleko nebezpečnější v koncovce. Tady nás držel v utkání Martin Šach, který chytil, co šlo. Závěrečnou třetinu jsme sehráli, tak jak to trénujeme, byli jsme daleko ukázněnější a to nakonec vedlo k plnému bodovému zisku.“