04.03.2019 Reportáž

A tým uspěl v Opavě! Vaniš se blýskl hattrickem, Štoural v premiéře vítězný!

Muži zahájili jarní část dalekým výjezdem do Opavy, která v podzimním měření sil byla úspěšnější a Hostivař na Palmovce přehrála 4:1. Pražané do Slezska odjížděla bez několika opor, dravé mladí ale na soupisce nechybělo! (Foto: SHC Opava)

11.kolo, neděle 3.3.2019

OPA

Opava

1:7

1:1, 0:3, 0:3

Branky a nahrávky: 10:40 Čejka (TS), 27:34 Zyta (Čejka, Vaniš), 29:13 Vaniš (Brož, Čejka), 29:18 Vaniš (Zyta, Dušák), 37:34 Zyta (Čejka), 39:50 Vaniš (Čejka, Kubeš), 43:36 Kalaš (Vaniš, Brož) .
Rozhodčí: Cícha, . Vyloučení: 11:5 . Využití: 1:4 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 150 . Střely na branku: 25:18 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7 .

Grufík (Schreier) - Christ, Raab, Šindlář, Málik, Král, Capinský, Prokeš - Přibyla, Zavřel, Palcer, Sukeník, Hudec, Holuša, Svoboda, Holuša, Konečný, Satke, Volný

Štoural (Janovec) - Kubeš, Přeslička, Konečný, Macek, Dušák - Vaniš, Čejka, Zyta, Kalaš, Srp, Brož, Malík, Píša, Jachek

Krom tradičních juniorů se v sestavě opět představil na pozici druhého centra i talentovaný dorostenec David Srp, v brance si užíval premiéru další z juniorů, Václav Štoural. Aby premiér nebylo málo, Daniel Dušák se z pozice podzimního strážce svatyně převtělil do právoplatného obránce a ve třetím útoku na levém křídle nastoupil Filip Malík, kterého Hostivař získala na střídavý start z moravské Karviné. No prostě novinek, až běda...

Do utkání nevstoupila Hostivař špatně a hrála s domácími vyrovnanou partii až do deváté minuty, kdy přišlo první vyloučení! Pražané ale oslabení ustáli a naopak mohli jít do vedení, když se do úniku dostal Čejka. Byl faulován a trestné střílení s přehledem proměnil, 1:0! Hostivařští mohli v závěru třetiny v početní výhodě i zvýšit, skóre se již ale neměnilo a po patnácti minutách tak byli o něco spokojenější hosté.

Do druhého dějství ale nevstoupili dobře a domácí hráči hráli v převaze, která jim brzy přinesla i další přesilovku. A nejen ji! V dobře sehrané výhodě přišlo vyrovnání! Hostivařští i poté tahali za kratší konec provazu a několikrát je musel podržet dobře chytající Štoural. Nejvíce horko bylo týmu z Prahy v pětadvacáté minutě, kdy se postupně poroučeli na trestnou obránci Macek a Kubeš. Dvojnásobné oslabení ale hostivařští zvládli na jedničku a naopak po jeho skončení udeřili! Čejka našel zpoza brány osamoceného Marka Zytu, který Grufíka prostřelil. To ale nebylo stále od Hostivaře vše! Čejka nejdříve nevyužil další trestný nájezd, smutnit ale dlouho nemusel. Přesilovku Hostivař sehrála znamenitě a Jiří Vaniš byl ten, kdo zvedal ruce nad hlavu, když svou střelu z úhlu otřel o bližší tyč Grufíkovi branky. Po pár vteřinách navíc napřáhl stejný střelec téměř na polovině hřiště a přízemní střela skončila až v síti. Hosté tak během chvilky odskočili svému soupeři na rozdíl tří branek a vedení jim dávalo velkou naději na úspěch.

K tomu měla pomoci i zvýšená ostražitost v úvodu periody a soustředění se na precizní disciplínu. A dařilo se! Skóre se dlouho neměnilo a hosté utkání směřovali k výhře. V osmatřicáté minutě navíc po zadovce Čejky zvýšil na 5:1 Marek Zyta a domácí tým poté ještě nabídl dvě početní výhody, které Hostivař opět přetavila v góly! Vaniš se nejdříve nerozpakoval a další bombou od červené zakončil svůj nedělní hattrick. 84 vteřin před koncem navíc milimetrově našel hůl nabíhajícího Marka Kalaše, který tak přidal sedmou branku a zakončil střelecký účet dne. Hostivař udělila domácí Opavě především lekci z produktivity a do Prahy se vracela v dobrém rozmaru, s výhrou 7:1!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Do Opavy jsme jeli s obavou, nakonec se ale ukázalo, že zcela zbytečně. V utkání se jako klíčové momenty jevila nevyužitá dvojnásobná přesilovka Opavy za stavu 1:1 a poté trojice našich slepených branek z konce druhé části, ve které paradoxně měli více ze hry domácí. Rozhodovala obecně produktivita obou týmů, vždyť nám na sedm branek stačilo podle zápisu pouhých osmnáct střel. Rád bych poděkoval hráčům nejen za výkon na hřišti, ale i za to, že si někteří upravili svůj plán, aby k utkání mohli vycestovat a pomyslný klobouk smekám i před omladinou, která k přípravě na utkání přistoupila maximálně zodpovědně a na sobotním maturitním plese se nezmrskala jak zákon káže.