08.04.2023 Reportáž

A tým uspěl na půdě Prachatic! Jméno soupeře pro čtvrtfinále pozná až po posledním kole!

Hostivařský A tým se v rámci 21. Kola vypravil na poslední výjezd v rámci základní části Extraligy hokejbalu. V pátek ho přivítal na svém hřišti tým Prachatic. Hostivař po většinu času diktovala tempo utkání a porazila svého soupeře 5:9. Svého soupeře pro play-off pozná až v závěrečném kole soutěže.

21.kolo, pátek 7.4.2023

PRA

Prachatice

5:9

1:2, 0:5, 4:2

Branky a nahrávky: 1:23 Čejka (Urbanec, Pátek), 2:58 Grepl (J.Vaniš, Potekhin), 20:17 Lehner (Macek, Pátek), 22:22 Urbanec (Čejka), 24:12 Lehner (Hroch, Macek), 24:44 Čejka (Pátek), 28:08 Potekhin (J.Vaniš), 33:43 Čejka (J.Vaniš), 40:42 Potekhin (Kubeš, Štěpáník) .
Rozhodčí: Kettner, Záhora . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 125 . Střely na branku: 20:20 .

Pixa (od 25.Holub) - Šaršok, Sitter, Štěpánek, Švácha, Bárta, Hrubec, Kalát, Klíma, Plašil, Sitter, Turek, Uhlíř, Valek, Zavřel

Štoural (od 25.Majerníček) - Ilušák, Kočka, Kubeš, Kučera, Macek, Němeček, Pírek - Čejka, Grepl, Hroch, Lehner, Pátek, Potekhin, Štěpáník, Urbanec, J.Vaniš, D.Vaniš

Hostivař na Velký pátek vypravila do Prachatic speciální autobus. Spolu s hráči odcestovali do Prachatic i jejich fanoušci! A tým měl výborný vstup do utkání. Ve 2. minutě překonal po dobré kombinaci Urbance s Čejkou druhý jmenovaný brankáře domácích Pixu a poslal tak Hostivař do vedení. Vedení navýšil hned ve 3. minutě Lukáš Grepl, který po nepříjemném kontaktu s brankou zápas nedohrál. Hostivař pak ve svém tempu polevila a dala tak šanci domácím. Přesně v 9. minutě vstřelil kontaktní branku Prachatic Valek. Hostivař si tak po první třetině odnesla těsné vedení 1:2.

Hostivař do druhé třetiny vstoupila lépe a svého soupeře přehrávala. V 21. minutě po brance Petra Lehnera odskočil A tým zpět do dvoubrankového vedení! To navýšil v 23. minutě Otto Urbanec a Hostivař šla do trháku. Svého soupeře dokázala přehrávat ve všech směrech. V 25. minutě zvýšil na rozdíl čtyř branek svojí druhou brankou v zápase Petr Lehner! Hostivař v 27. minutě po vyloučení Hrocha hrála hru v oslabení. Během něj však upláchl Prachatické obraně Potekhin s Jiřím Vanišem a po krásné kombinaci první jmenovaný zvýšil skóre zápasu na 1:7! Tento stav platil i na konci druhé třetiny.

Do 3. třetiny vstoupili lépe domácí. V 31. minutě snížil na 2:7 Plašil. Šestibrankové vedení vrátil Hostivaři v 34. minutě svým hattrickem Jan Čejka! V 38. minutě snížil na 3:8 svojí druhou brankou v zápase Valek. Prachatice v závěru zápasu dokázali využít chyb Hostivaře a tak v 40. Minutě snížil na rozdíl čtyřek branek Šaršok. Ve 41. minutě po krásné přihrávce Kubeše vstřelil svojí druhou branku Michal Potekhin a Hostivař tak vedla 4:9. Závěrečnou branku utkání vstřelil v 43. minutě Prachatický Kalát. Hostivař si tak po výhře 5:9 odvezla z Prachatic všechny tři body!

Další utkání Extraligy odehraje A tým za týden v sobotu, kdy přivítá na svém hřišti poslední celek soutěže, tým HBC Hradec Králové 1988. Mezitím ho ovšem čeká pohárové utkání, které sehraje doma již zítra proti Suchdolu nad Lužnicí od 13:30!

Otto Urbanec (Útočník HBC Hostivař) - Vstup do zápasu se nám vydařil a rychle jsme vedli. Do konce třetiny ale soupeř využil naší nepřesné hry bez pohybu a snížil na rozdíl jedné branky. V prostřední části jsme zabrali, ve čtyřech minutách čtyřikrát skórovali a zápas byl rozhodnutý. Bohužel po výměně brankářů jsme nechávali soupeři moc prostoru kolem branky, z čehož jsme zbytečně inkasovali. Konečný výsledek 9:5 vypovídá o našem nevyrovnaném výkonu.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) – Do utkání jsme vstoupili výborně. 2:0 ve třetí minutě, paráda! Ale pak nás paradoxně dostala dolu naše přesilovka. Po první třetině jsme si k naší hře něco řekli a začali to plnit. Do stavu 7:1 jsme to plnili. Potom jsme trochu vypadli ze hry. Musíme vydržet hrát celých 45 minut. Je dobře, že jsme do hry zapojili všechny kluky i náhradního gólmana. Důležité vítězství nakonec vezeme domů.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!