23.11.2019 Reportáž

A tým podlehl na horké půdě Suchdola! Tři góly inkasoval v závěru!

Ke svému dalšímu zápasu zajížděl A-tým Hostivaře na jih Čech do Suchdola nad Lužnicí. Tento staronový účastník 1. Ligy okupuje v současné době první příčku tabulky. Pražané odjížděli s odhodláním tímto pořadím co nejvíce zamíchat...

10.kolo, neděle 17.11.2019

SUC

Suchdol nad Lužnicí

6:2

1:1, 2:0, 3:1

Branky a nahrávky: 6:45 J.Vaniš (Čejka, Lux), 35:35 Novotný (Přeslička, Čejka) .
Rozhodčí: Vokurka, Prudík . Vyloučení: 4:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 61 . Střely na branku: 27:19 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2 .

Janák (Halíř) - Apfelthaler, Bárta, Bednář, Blafka, Braun, Kalát, Hadač, Slanina, Smutný, Sup, Škarda, Tácha, Císař, Fical, Matoušek, Sládek

Štoural (Merta) - Dušák, Kubeš, Novotný, Přeslička, Sedláček - Čejka, J.Vaniš, Lux, Brož, Palička, Urbanec, Píša, Jachek, Kucharčík

Zápas se od prvních vteřin nesl v duchu rychlého a důrazného hokejbalu. Po úvodním tlaku domácích se i hosté začali dostávat do předbrankového prostoru Suchdolských. V sedmé minutě první třetiny se ke slovu dostal první útok Hostivaře a po ukázkové kombinaci mezi Luxem a Čejkou překonal brankáře domácích Janáka chladnokrevně Jiří Vaniš. Na tento gól zareagovali domácí zvýšeným pohybem a důrazem a v závěrečné minutě první periody za toto úsilí byli odměněni. Přihrávku Císaře zužitkoval beze zbytku Bárta a uklidil míček za Štouralova záda. Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou první třetiny došlo navíc i k prvnímu vyloučení v zápase. Za podražení se poroučel na trestnou lavici Ondřej Palička.

Do druhé části hry tedy nastupovali hosté v početním oslabení, ale tuto výhodu domácí nedokázali zužitkovat. Ve třetí minutě došlo k prvnímu porušení pravidel i na straně celku z Jižních Čech. Za napadení si šel zchladit hlavu Kalát. Ovšem nabídnutá přesilovka skončila již po pěti vteřinách, kdy si odešel odpočinout za držení Jan Lux. Ke vší smůle jej po dalších sedmi vteřinách následoval Ondřej Kubeš, který nešťastně vyhodil míček mimo hrací plochu. Přesilové hry v poměru 4 na 3 se domácí zhostili na výbornou a ve čtvrté minutě dostal Suchdol do vedení opět Bárta. Ve dvanácté minutě se nad hostujícím celkem opět setmělo a do dvoubrankového vedení poslal svůj tým Marek Sup. Přesilová hra, kterou nabídl v závěru třetiny Hostivařským Viktor Hadač za krosček však nevedla ke změně stavu a tak hosté odcházeli do šatny s dvougólovým mankem.

Začátek závěrečné části hry napovídal, že hosté se s nepříznivým stavem nechtějí smířit. Při vzájemném vyloučení za držení na obou stranách se ke slovu dostal Jan Čejka, který na sebe dokázal navázat dva protihráče. Přesnou přihrávkou našel volného Přesličku, který posunul míček před branku na Novotného, který měl odkrytou celou polovinu soupeřovy svatyně a nemýlil se. Tento gól vykřesal ještě u Pražanů naději na zvrácení nepříznivého stavu. Ovšem domácí se ukázali jako velezkušený protivník a sérií tří gólů v rozmezí čtyř minut, které zaznamenali Kalát, Sládek a Tácha, srazili svého soupeře na kolena. Nic už nepomohla ani padesátivteřinová přesilovka v samém konci utkání.

Výsledkem 6:2 si domácí upevnili pozici na prvním místě tabulky. Hostíci zůstávají zatím na šestém místě.