19.11.2018 Reportáž

A tým na závěr podzimu přehrál oslabenou Jihlavu! Dominovalo dravé mládí!

Áčko se v neděli loučilo s podzimem a na Palmovku přijel tým z Jihlavy, který v úvodním kole Hostivaři nadělil na svém domácím hřišti osm branek!

10.kolo, neděle 18.11.2018

6:0

3:0, 2:0, 1:0

JIH

Jihlava

Branky a nahrávky: 4:37 Vaniš (Kubeš), 11:49 Malina (Čejka), 13:51 Malina (Čejka, Přeslička), 25:33 Malina (Vaniš, Čejka), 27:45 Čejka (Vaniš, Malina), 38:25 Čejka (Vaniš, Malina) .
Rozhodčí: Danylec, Ptáček . Vyloučení: 1:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 46 . Střely na branku: 31:10 . Průběh utkání: 6:0 .

Janovec (Dušák) - Přeslička, Kubeš, Novotný, Krupka, Kucarov - Vaniš, Čejka, Malina, Kalaš, Srp, Brož, Staněk, Píša, Jachek

Humlíček - Jiskra, Habermann, Vávrů, Harasim - Růžička, Hlavatý, Herman, Riedl, Zeman, Král, Koch

Do Prahy ale přijela jihlavská družina bez svých největších klenotů! V brance Hostivaře se od prvních minut, stejně jako v prvním vzájemném měření sil, představil Jan Janovec. Domácí, vědomi si nekompletnosti soupeře, chtěli do utkání vstoupit aktivně a od prvních minut sebevědomou hrou udávat tempo. A to se i dařilo! Do vedení se Hostivař dostala šťastným odrazem v přesilové hře, už v páté minutě utkání. Na 2:0 zvýšil po souhře s Čejkou Marcel Malina a stejný střelec se prosadil i minutu před koncem první části, když rychlý přesun do útoku zakončil milimetrovou střelou od mantinelu.

Po gólové pauze se mladoboleslavský sniper prosadil i potřetí a správně tušil, že ho čeká zápisné. Na 5:0 navýšil po pěkné souhře mladého útoku Čejka, který se z gólu, opět po přihrávce Vaniše, radoval i ve třetí části, kdy se utkání spíše dohrávalo.

První tým Hostivaře tak zakončil podzimní ligovou pouť výhrou 6:0 nad Jihlavou. Brankář Janovec si připsal první čisté konto ve druhé nejvyšší soutěži.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Soupeř dorazil do Prahy bez svých největších opor, na což se ale historie ptát nebude. Chtěli jsme v utkání působit od samotného začátku sebevědomě a to se povedlo. Dařilo se především mladým, kteří se postarali o všechny góly. Jsme rádi, že jsme podzim zakončili vítězně.