09.04.2023 Reportáž

A tým je mezi čtyřmi nejlepšími týmy Českého poháru! Doma porazil Suchdol nad Lužnicí!

Hostivařský A tým v sobotu přivítal na svém hřišti prvoligový Suchdol nad Lužnicí, se kterým se utkal v rámci čtvrtfinále Českého poháru. Přesto že Hostivař rychle vedla, tak jí soupeř z jihu Čech nedaroval nic zadarmo. Přesto Hostivař pohodlně dokráčela k postupu na finálový turnaj čtyř nejlepších týmů Českého poháru.

ČPČF, sobota 8.4.2023

5:3

3:1, 1:0, 1:2

SUC

Suchdol nad Lužnicí

Branky a nahrávky: 00:56 Čejka (Ilušák, Pátek), 02:01 Potekhin, 08:10 D.Vaniš (Čejka, Hroch), 28:46 Čejka (Hroch, Ilušák), 41:37 Lehner (Čejka, J.Vaniš).
Rozhodčí: Jonák, Škrobák. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 21:28

Štoural (Majerníček) - Bureš, Ilušák, Kubeš, Kučera, Macek, Němeček, Novotný, Pírek - Čejka, Grepl, Hroch, Lehner, Pátek, Potekhin, Štěpáník, D.Vaniš, J.Vaniš, Vosátka

Janák - M.Apfelthauler, Hadač, Hrdlička, Laurinc, Pavlík - L.Apfelthauler, Císař, Dlugoš, Mátl, Štrobl, Tácha

Hostivař tento zápas nechtěla nechat na náhodě. Nastoupila na svého soupeře s naplněnou soupiskou, odpočinek po pátečním extraligovém utkání dostalo pouze minimum hráčů. Naopak tým Suchdola přicestoval do Prahy s menším počtem hráčů. Hostivař měla podobně jako v posledním zápase výborný start. Po 56 vteřinách otevřel skóre zápasu nejproduktivnější hráč Hostivaře Jan Čejka! Následně do dvoubrankového vedení poslal ve 3. minutě Hostivař Michal Potekhin! Hostivař poté ubrala na své aktivitě a to byla šance pro soupeře. V 5. minutě snížil na 1:2 hráč Suchdolu Dlugoš. Hostivař se poté trochu oklepala a v 9. minutě zvýšil na 1:3 Daniel Vaniš! Po 1. třetině odcházela Hostivař do kabin s dvoubrankovým vedením.

Do 2. třetiny vstoupili lépe hosté ze Suchdola. Dokázali velmi často obléhat branku Hostivaře a diktovat tempo celé hry, branku však vstřelit nedokázali. V 27. minutě hrála Hostivař v šesti hráčích na ploše a díky tomuto prohřešku darovala soupeři přesilovou hru. Tu hosté využít nedokázali, naopak v závěru oslabení unikl obraně Suchodla Hostivařský Jan Čejka a svojí druhou brankou v zápase zvýšil vedení A týmu na tři branky. Hostivař tedy ve druhé třetině dokázala navýšit své vedení, se svým výkonem však spokojena být nemohla.

Začátek 3. třetiny se odehrávala v podobném duchu, jako ta druhá. Suchdol dokázal Hostivař přehrávat, hostům však chyběla efektivita v koncovce. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou. V 25. minutě po domluvě vystřídal Hostivařského Václava Štourala v brance Adam Majerníček. V 42. minutě Hostivař odskočila již do čtyřbrankového vedení, poté co se prosadil Petr Lehner! Suchdol se ovšem nehodlal s tímto výsledkem smířit. V 43. minutě překonal Hostivařského brankáře krásnou střelou Laurinc. V závěrečné 45. minutě tečoval střelu svého spoluhráče Apfelthaler a snížil na rozdíl dvou branek. To bylo ovšem to poslední co tým Suchdolu nad Lužnicí dokázal. Hostivař zvítězila 5:3 a postoupila mezi čtyři nejlepší týmy Českého poháru. Závěrečný turnaj celé soutěže je naplánován na polovinu Června. O místu pořádání se bude rozhodovat v květnových měsících.

Petr Lehner (Útočník HBC Hostivař) - Náš výkon nebyl sice jeden z nejlepších, ale i přes to si myslím, že jsme si vytvořili několik slibných situací, ze kterých jsme mohli skórovat. Škoda že jsme nepřidali další branky a mohli se tak dostat do větší herní pohody. I přesto jsme dokázali nad Suchdolem vyhrát a probojovat se mezi poslední čtyřku týmů. A to je hlavní.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Výkon byl dneska šílený, bohužel. Před zápasem si říkáme, že k tomu přistoupíme svědomitě a na 100%, ale nedodrželi jsme to. Soupeř nehrál vůbec zle. Naštěstí jsme vyhráli a postoupili do finálového turnaje. Z toho můžeme mít oprávněnou radost. Příští týden nás čeká nepříjemný Hradec a pak už hurá do play-off.

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!