10.10.2018 Reportáž

Dorost v Suchdolu nezaváhal! Fic se radoval z hattricku!

Do jihočeského Suchdola nad Lužnicí vedla cesta hostivařských dorostenců za dalším extraligovým utkáním. Zde se jim postavila nepočetná družina domácích, s cílem jakýmkoliv způsobem čelit předpokládanému hostivařskému tlaku.

6.kolo, neděle 7.10.2018

SUC

Suchdol nad Lužnicí

3:11

2:2, 0:3, 1:6

Branky a nahrávky: 6:00 Ježdík (Hroch, Sedláček), 14:42 Vaniš, 16:22 Svoboda (Sedláček), 27:23 Fic (Kucharčík), 30:37 Vaniš, 36:22 Fic (Hroch), 40:18 Srp (Kucharčík), 41:21 Svoboda (Sedláček), 41:46 Jirsák (Ježdík), 43:13 Kucharčík (Vaniš), 43:32 Fic .
Rozhodčí: Vařák, Mikl . Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 32 . Střely na branku: 9:25 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:11 .

Jiráčková (Neruda) - Sobr, Šťastný, Kropík, Kovařík, Landová, Egner, Kotrč, Štrobl, Dohnal, Apfelthaler

Janšta - Sedláček, Ježdík, Svoboda, Fic, Kucharčík, Srp, Vaniš, Mašek, Hroch, Šťastný, Trávníček, Jirsák, Kaiser

Hráči Hostivaře však začali utkání ve výletnickém tempu a hra tak byla od začátku naprosto vyrovnaná. Domácí soustředěně bránili a nedovolovali ležérně hrajícím hostům dostávat se do vyložených šancí. Sami naopak vyráželi do rychlých protiútoků a hned jedna z jejich prvních střel se ujala. Hostivařské to z pohodového tempa nikterak nevyvedlo a dále se utápěli v pomalých akcích a individuálních průnicích, které většinou končili na dobře organizované obraně domácích. K vyrovnání pomohla Hostivaři chyba domácí brankářky, když neudržela v lapačce pumelenici obránce Ježdíka, který napřáhl na modré čáře a vyrovnal. Domácí se ale opět ujali vedení, když nenápadnou střelu propustil Janšta za svoje záda. Před koncem třetiny na straně Hostivaře přesně zamířil k přední tyči Vaniš a po první třetině tak bylo srovnáno na 2-2.

Druhá třetina se již více začala odvíjet podle předpokládaného scénáře. Orámovaly ji góly hostivařských obránců Svobody a Fice. Hostivař hrála o poznání aktivněji a stále unavenější domácí pomalu, ale jistě, začínali rezignovat na jakoukoliv konstruktivní protihru. Šancí na straně Hostivaře přibývalo, nicméně, zatím nebyly využity. Do šaten po druhé třetině se šlo za stavu 4-2 pro HBC Hostivař.

Třetí třetina nabídla z pohledu nezaujatého diváka poměrně nezáživnou podívanou, ze které občas vystoupila podařená akce hostivařských. Ti soupeře zcela jasně přehrávali a skóre se rychle začalo zvyšovat. Podruhé v zápase se trefil Vaniš, navázal na něj Fic, když tečovanou střelou švihem vyhnal všechny pavouky z šibenice branky Suchdola. Následně se v oslabení trefil Srp, po parádní přihrávce Kucharčíka, o minutu později se prosadil další dvougólový střelec Svoboda a ještě v té samé minutě zakončil povedenou individuální akci Jirsák. V té době domácí jen zoufale přihlíželi aktivitě Hostivaře a toužebně očekávali konec utkání. Závěr utkání obstarala ještě jubilejní, desátá trefa v utkání, z hole Kucharčíka a završení hattricku Tomáše Fice. Konečný stav stanovili na 11-3 pro HBC Hostivař.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Na utkání není moc co hodnotit. Začali jsme jak výletníci a soupeři dali naději. Od druhé třetiny jsme začali hrát a jsme rádi, že nám tam napadali nakonec i nějaké góly. To u nás nebývá obvyklé. Těšíme se už na náš nadcházející nedělní zápas s Plzní.

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!