HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.06.2019 Reportáž

Dorost vstoupil do finálového turnaje vysokou výhrou nad Kelty!

Úvod finálového turnaje dorostu přinesl duel Hostivaře a Berouna, tedy týmů, které se v sezóně potkávaly už v základní části. Právě Kelti se stali ve vzájemných střetnutích pravidelným lupičem bodů a i nyní se tak očekával vyrovnaný souboj...

FIN, sobota 8.6.2019

KEL

Kelti 2008

0:7

0:1, 0:1, 0:5

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 9:02 Jágr (Vaniš, Čejka), 22:25 Čejka (Vaniš), 34:21 Čejka (Lhota), 38:23 Šťastný (Čejka), 39:05 Lhota (Jágr, Čejka), 41:42 Jágr (Lhota, Waltr), 42:04 Jágr (Kučera, Srp) .
Rozhodčí: Danylec, Gráca . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 78 . Střely na branku: 12:27 . Průběh utkání: 0:7 .

Sestava domácích

Günther (Titel) - Frolík, Charbuský, Janošek, Kolovrat, Huml, Chromek, Krbec, Kupec, Maršoun, Patera, Patzenhauer, Špeta, Taufer, Váca

Sestava hostí

Skalický (Janšta) - Fic, Ježdík, Kučera, Svoboda, Vaniš, Zíma - Čejka, Hroch, Jágr, Jirsák, Kucharčík, Lhota, Mašek, Srp, Šťastný, Trávníček, Waltr

Komentář k zápasu

Už v první minutě to z běhu zkoušel Kucharčík a chvilku po něm i po čistě vyhraném vhazování Čejka, ani jeden z pokusů ale úspěšný nebyl, stejně jako následný tlak dominantního útoku ve složení Lhota - Čejka - Jágr. Do samostatného úniku se posléze dostal Adam Šťastný, ani on ale nebyl úspěšný a stav byl tak stále bezbrankový. Hra se posléze vyrovnala a první drobnější šance si připsal i soupeř, v koncovce si ale nepočínal o nic lépe, než hostivařští. Ti se do útoku opět vrhli v deváté minutě, Čejka byl ale podražen a do akce tak šlo první přesilovkové komando. S jeho smrtící kombinací si Kelti porazit nedokázali a na konci pohledné akce byl Vojtěch Jágr, který otevřel skóre. Skóre se pak už i přes několik šancí na obou stranách neměnilo a Hostivař tak šla do kabin s jednobrankovým vedením.

Úvod druhé části patřil bezpochyby Hostivaři a zvláště první útok ve složení Kucharčík - Srp - Šťastný se dostal do zajímavých příležitostí. Ve čtvrté minutě po vhazování v útočném pásmu dobře střílel útočník v modrém, Marek Skalický byl ale na místě! Hráči Berouna byli i poté aktivnější a brzy si došli i pro první přesilovku, po vyloučení Tomáše Lhoty. Hostivařští ale ukázkově bránili a míček po dlouhý čas drželi ve své moci. Ke konci početní nevýhody navíc neudržel Günther vyhozený míček, důrazný Vaniš jej získal pro sebe a vyhledal naběhlého Čejku, který kličkou zvýšil na 2:0. Hostivař se i poté vrhla do útoku, byl to ale soupeř který dostal další možnost přesilovky, po vyloučení Zímy. Berounští se ale ani tentokrát v útočném pásmu příliš neohřáli a protože se tentokrát nezadařilo ani na druhé straně, byla Hostivař stále spokojenější, tentokrát díky dvoubrankovému vedení.

Pytel z góly se pak roztrhl především v posledním dějství. V jeho začátku se chtěli berounští dostat zpátky do zápasu, obrana Pražanů ale likvidovala každou rodící se možnost přečíslení či protiútoku. Každou minutou poté rostl tlak hostivařských a jeden takový skončil i třetím gólem, když našel Lhota jednoruč v ose postaveného Čejku, který švihem bez přípravy rozvlnil síť za Güntherem. Pokusy berounských z ojedinělých šancí byly dost nepřesné, na druhé straně se neuchytila ani tutovka Srpa, po pěkné kombinaci se Svobodou a Šťastným. Právě posledně jmenovaný se ale nakonec z gólu radoval, když jej přesně našel Čejka a "Šťastňákova" střela z běhu znamenala už čtyřbrankové vedení. Günther poté přenechal své místo Titelovi, i on ale brzy lovil míček ze sítě, když elitní útok uzavřel soupeře v pásmu a po dvojici rotacích s Jágrem našel Čejka před brankou volného Lhotu! Hostivař poté hrála ve velké pohodě a tlačila se do dalších šancí. Vanišův pokus ještě po vybídnutí od Hrocha úspěšný nebyl, Jágrův už ale ano a bylo z toho vedení 6:0! I poslední slovo měl držitel slavného hokejového jména, když našel nastřelený míček od Kučery a uklidil ho do klece.

Hostivař tak v úvodním utkání finálového turnaje přehrála berounské Kelty vysoko, 7:0. Hráčem utkání byl vyhlášen Vojtěch Jágr, autor hattricku a jedné finální přihrávky.

Redakce

 
 

„Nesmíme dát soupeři šanci tvořit hru", říká před startem dorostenecké soutěže Adam Šťastný!

13.9.2019

Junioři vstoupili do nové sezóny vítězně! Nad Plzní brali všechny body!

10.9.2019

Mladší žáci přivezli z Lužin bronz! Ligová soutěž může odstartovat!

9.9.2019

Junioři vstoupí do soutěže jako první! Na Palmovku přijede Plzeň!

5.9.2019

Partneři klubu