24.11.2021 Reportáž

Junioři na vítězné vlně! Po Svítkovu přehráli i Ježky!

Pro juniory sobota znamenala očekávaný výjezd do Heřmanova Městce, kde na ně čekalo nepříjemné mužstvo ježků. Omlazený tým z Prahy si byl vědom, že je nutné ze zápasu vytěžit plný počet bodů vzhledem k závěrečnému boji, o co nejlepší pozici v tabulce. Zpětně můžeme říci, že se tak většinově k zápasu i postavili.

13.kolo, sobota 20.11.2021

JEZ

Ježci Heřmanův Městec

2:6

0:2, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 7:50 Svoboda (Waltr), 12:31 Lehner (Svoboda, Chramosta), 22:20 Svoboda (Ferfecki), 26:17 Houška (Lehner, Prager), 30:17 Prager (Vodehnal), 37:59 Svoboda (Ferfecki) .
Rozhodčí: Řezníček, Dubský . Vyloučení: 10:7 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 15:19 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6 .

Páv (od 31.Vašák) - Holub, Holý, Jožák, Musílek, Daníček, Kozel, Kubátová, Munzar, Sedlák, Vohralík

Paleček - Houška, Ježdík, Svoboda, Vodehnal, Chramosta, Ferfecki, Jirsák, Lehner, Malysz, Němeček, Prager, Trávníček, Vrzák, Waltr

Do první třetiny se hostujícímu celku podařilo vstoupit nezvykle aktivně i zodpovědně. Ani o střelecké pokusy nebyla nouze a podařilo se vsítit rovnou 2 góly. Skóre zápasu načal po Waltrově čistě vyhraném vhazování tvrdou střelou Svoboda. Druhým zářezem se pak prezentoval pohotovou střelou z první talentovaný Lehner. Hostivař dále s přehledem kontrolovala hru a soupeře do ničeho nepustila, takže kromě čtyř vyloučení se nedělo nic, co by se zdálo pro zápas určující.

Druhou třetinu zprvu hosté vůbec nezvládali. Přes důkladnou taktickou přípravu mezi třetinami se jim zcela nesmyslně nedařilo hlídat si obranou fázi tak, jako prvních 15 minut a útočnou aktivitou také nijak zvlášť neoplývali. Gólman Paleček dokonce inkasoval a domácí se přiblížili na rozdíl jediné branky. Bídný úvod druhého dějství napravil svým druhým střeleckým úspěchem obránce Svoboda, na nějž v přesilové hře navázal po fenomenální Lehnerově přihrávce skrze útočné pásmo svým premiérovým gólem v juniorské kategorii dorostenec Houška. Kromě uvedené využité přesilovky rozdali rozhodčí v průběhu této třetiny ještě dva tresty, po jednom na každé straně.

V konečné fázi zápasu byla na mužstvu z Heřmanova Městce již znát frustrace z dalšího nepříznivého výsledku a k jejich nepohodě přispěl nepochybně i Jonáš Prager, který bleskově udeřil již po 17 sekundách, využil druhou přesilovou hru a upravil tak skóre na 1:5. Poslední hostivařský střelec byl opět rozdováděný Svoboda, který výstavní ranou golfem od modré čáry dokonal hattrick. Zbytek zápasu se dohrával již ve velmi neodhodlaném tempu, protože na jedné straně stál soupeř smířený s porážkou a zároveň rozhodnutý vítězům konec utkání tradičně znepříjemnit, zatímco na straně druhé Hostivařští již nepochybovali o svém úspěchu, a jejich výkon tak zaznamenal rapidní pokles. Takové podcenění přineslo ještě několik vynucených, ale skvělých zákroků Palečka, bohužel i včetně druhého gólu. Tato fáze již působila v očích trenérů i fanoušků spíše nelibost a jedinou vložkou hodnou komentáře byla nakonec hromadná bitka za domácí svatyní. Rozhodčí tak rozdali ještě několik trestů včetně dvou do konce utkání. Tou dobou se pytel s tresty doslova roztrhl a hráči z týmu ježků se nechali vzápětí vyloučit ještě dvakrát. Tuto dvojnásobnou přesilovku sice Hostivař využít nedokázala, ale úkol byl splněn a mohlo se jet s čistým svědomím domů. Definitivní podobu tabulky budeme po víkendových vítězstvích favoritů znát až po posledním ligovém kole, ve kterém čeká tým z Prahy výjezd do dalekého Brna.