09.06.2019 Reportáž

Lekce z produktivity na závěr! A tým Hostivaře je stříbrný!

Ve čtvrtém finálovém utkání udělily Dobřany hostivařským totální lekci z produktivity a zaslouženě si došly k titulu v první hokejbalové lize! Hostivař po neuvěřitelné cestě ve vyřazovacích bojích končí stříbrná!

FIN4, sobota 8.6.2019

0:7

0:4, 0:3, 0:0

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Kasner, Pečený . Vyloučení: 4:6 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 125 . Střely na branku: 28:14 . Průběh utkání: 0:7 .

Štoural (od 16.Janovec) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Přeslička, Konečný - Lhota, Čejka, Malina, Kalaš, Palička, Brož, Krupka, Kucharčík, Jachek, Kucarov, Píša, Zyta, Maťocha

Marek (Jásek) - Voves, Málek, Truchlý, Šlehofer, Mužík, Ulm, Stráský, Suchý, Görges, Čech, Kovářík, Průcha, Rubner, Kovářík, Remiáš, Duchek, Matoušek, Brtník

ROZHODL DRTIVÝ NÁSTUP ZÁPADOČECHŮ! 7 STŘEL, 4 GÓLY!

„Start jako z partesu“ psala naše redakce ke skvělému vstupu Hostivaře do finálové série před týdnem. Karta se avšak velice rychle obrátila a jsou to nakonec právě Dobřany, které díky skvělému startu, tentokrát do důležitého čtvrtého utkání, slaví! Pražané se totiž v pozici domácího celku ještě ani nerozkoukali a už v polovině sedmé minuty prohrávali o tři branky! Pod to se podepsal především dvoubrankový Daniel Kovářík, na něhož navázal jednou trefou i bratr Jan. Nezapomenutelná čtvrthodina hracího času pro oba týmy pokračovala ještě zásadní věcí v třinácté minutě, kdy už na nedostižitelných 4:0 pro Západočechy zvyšoval Filip Suchý.

Druhá třetina už byla od domácích o kousek lepší, ale skutečně jen nepatrně, jelikož i při ojedinělých příležitostech v podstatě nepřišla žádná vážnější práce pro brankáře Marka. A když Šneci ještě zabrali ve střelecké produktivitě, měl naopak domácí strážce svatyně Janovec, kterému po konci nepovedené úvodní periody přenechal místo Štoural, plné ruce práce. Zanedlouho tak navíc také inkasoval, a to když z početní výhody zahrané do prázdné klece skóroval Marek Rubner. Do konce druhé sirény se pak ještě prosadil podruhé Jan Kovářík a další souhru do prázdné zakončoval Stráský, pro něhož to byl dokonce pravděpodobně poslední zápas v kariéře - 0:7!

Hostivařský konec sezony má po úžasné jízdě letošním play-off hořký konec, který však časem vyprchá a i Pražané budou zcela jistě letošní sezonu hodnotit převážně kladně. Dobřanští Šneci naopak po dvou sériích, kdy museli ve čtvrtfinále a semifinále rozhodnout až v pátých zápasech, slaví sladký konec sezony a vypadá to, že i hodně reálnou možnost přijmout těžce vybojovanou účast v nejvyšší české hokejbalové soutěži! Zatím se však jedná o spekulace, které naše redakce už brzy se zástupci klubu buď potvrdí, nebo vyvrátí.

Autor: Ondřej Novotný (hokejbal.cz)