10.09.2017 Reportáž

Z Hradce bez bodu! Starší dorost pirátům čelit nedokázal!

Ligovou sezónu odstartoval starší dorost Hostivaře na horké půdě jednoho z favoritů, týmu HBC Hradec Králové 1988. Oproti týden starému přípravnému zápasu nastoupili hostivařští bez několika opor a na hřišti tahali za kratší konec provazu...

1.kolo, sobota 9.9.2017

HKR

Hradec Králové

4:0

0:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Karous, Málek . Vyloučení: 6:6 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 46 . Střely na branku: 48:29 . Průběh utkání: 4:0 .

Vaněk - Fiedler, M.Rakovský, Rejlová, Zeman - Bartoš, Bogdány, Čech, Černý, Dlouhý, Fanderlík, Hruška, Kulhánek, Novák, Šimůnek, J.Rakovský

Dušák (od 40.Štoural) - Kubeš, M.Nocar, Novotný, Němec, Kořínek, Jindra - Plohmer, Brabec, Jachek, Mazura, Čejka, Zyta, Pajas, Zámečník, Maťocha

Hradec prokazoval své kvality a od prvních minut utkání byl aktivnější a nebezpečnější. V první třetině ale narážel na houževnatost hostivařských i brankáře Dušáka, který v úvodní periodě čelil patnácti pokusům. Na druhé straně mohl v úniku skórovat Čejka, míček se mu ale v rozhodující chvilku kousl a Vaněk tak neměl s jeho zakončením problém. Po první části byl stav bezbrankový.

V úvodu druhé části se zdálo, že by Hostivař mohla více srovnat hru, jejím katem se ale stala vyloučení. Ve dvaadvacáté minutě vybídl Rakovský ke střele snajpra Šimůnka, který přesilovkou bombou otevřel skóre. V závěru prostředního dějství navíc našel Bogdány ideálně Šimůnka a ten svým druhým gólem vlil do hlav domácích klid.

Cílem do třetí části bylo uhrát co nejvíce útočných vhazování a po nich se pokusit dostat na dostřel, soupeř byl ale zásadně proti a v první minutě prakticky nepůjčil hostům míček. Už po šestašedesáti vteřinách přidal třetí gól Fiedler a bylo rozhodnuto. Hosté kolikrát nevěděli kde jim hlava stojí a reagovat nedokázali ani na akci Šimůnka, který ve čtyřiatřicáté minutě dokončil hattrick. Ani následná přesilovka zkorigování nepřinesla a protože v posledních minutách neinkasoval ani Štoural, který v brance nahradil jinak dobře chytajícího Dušáka, skončilo utkání přesvědčivou výhrou hradeckých Pirátů.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Se soupeřem jsme dokázali držet krok jenom polovinu zápasu. Poté jsme dvakrát inkasovali v oslabení a na odpor už nebylo sil. Třetí část zahájil soupeř v téměř exhibičním duchu a my se mu nedokázali vyrovnat téměř v ničem. Hradec je pro nás aktuálně soupeřem, kterého sice můžeme porazit, ovšem pouze v kompletní sestavě. Pravidelně soupeře takových kvalit ale porážet nemůžeme."