10.11.2021 Reportáž

V Suchdolu řádili hráči v přesilovkách! Domácí získali body pro sebe!

Po výhře v Prachaticích, noci na jihu Čech a kvalitní snídani se dorostenci Hostivaře představili v Suchdolu nad Lužnicí, kde opět hodlali uspět. Brankář Drahoš přenechal tentokrát své místo o dva roky mladšímu Soukupovi, jinak se oproti předchozímu dnu sestava ale výrazně neměnila.

8.kolo, neděle 7.11.2021

SUC

Suchdol nad Lužnicí

7:6

4:1, 1:1, 2:4

Branky a nahrávky: 3:06 Stoulil (Maali, Zámečník), 20:43 Stoulil (Maali), 33:33 Prager (Lehner), 34:57 Hnyk (Lehner), 40:42 Hnyk (Lehner, Zámečník), 42:52 Hnyk (Zámečník) .
Rozhodčí: Vokurka, Daněk . Vyloučení: 4:6 . Využití: 4:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 36:37

Pohanka (Jiráčková) - Landová, Macků, Pavlík, Dráb, Dráb, Hanus, Krásová, Škarda, Vrbka

Soukup - Dvořák, Höfner, Houška, Mikšovský, Munk, Zámečník - Drahoš, Hnyk, Lehner, Maali, Prager, Smetana, Stoulil

V devíti hráčích hrající domácí tým každopádně hostivařské dokonale zaskočil a už ve třetí minutě vedl, když se prosadil talentovaný Pavlík. Na jeho gól ještě odpověděl Stoulil, jinak to ale byli suchdolští kdo se radoval z branek, protože v dalších minutách postupně až na 4:1 navýšili Dráb, Vrbka a znovu Dráb.

Škarda navíc v devatenácté minutě využil již třetí přesilovku svého týmu a Hostivař rázem ztrácela čtyři góly, na což v minulých utkáních rozhodně nebyla zvyklá. Ještě v jednadvacáté minutě snížil na 2:5 z pohledu Hostivaře opět Tomáš Stoulil, domácí si ale nadále drželi nadějné vedení a s hosty to vypadalo bledě.

V utkání hrály klíčovou roli přesilovky a jednu z dalších využil na straně Hostivaře Jonáš Prager, který dal Pražanům naději. Ještě veseleji bylo na konci pětatřicáté minuty, když Matěj Hnyk snížil na rozdíl jediné branky. Na druhé straně ale kontroloval Škarda a šestým gólem za záda Soukupa na chvilku uklidnil domácí řady. Ne ale na dlouho! V další přesilovce opět snížil Hnyk a stejný hráč za další dvě minuty uzavřel hattrick, po příhře Zámečníka, 6:6! Už po pár vteřinách ale putoval na trestnou Munk a zápas tak rozhodla další úspěšně zahraná početní výhoda, tentokrát ale s úspěchem soupeře. Dráb nabil Landové a ta bez přípravy Soukupa prostřelila střelou mezi betony.

V závěru už k vyrovnání nedošlo a Hostivař tak poprvé odešla bez zisku jediného bodu, s prohrou 6:7!

Martin Drahota (trenér HBC Hostivař) - Nedělní zápas byl proti sobotě úplný propad. Od začátku bylo prostě vše špatně. Neměli jsme pohyb, balónky se nám pletly pod nohy a nevycházelo vůbec nic. Soupeř na nás nastoupil s takovou hrou, s jakou jsme si prostě nedokázali poradit a porazili jsme se vlastně sami. Ten zápas nám nastavil zrcadlo a proto si myslím, že právě z takových zápasů se musíme poučit nejvíc.