13.05.2019 Reportáž

Třetí třetina rozhodla! Starší žáci si zahrají kvalifikační turnaj!

V dalším boji o postup do kvalifikačního turnaje zavítal na Palmovku tým z Ústí nad Labem!

NST, sobota 11.5.2019

7:1

1:1, 0:0, 6:0

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 0:45 Vrzák (Šťastný), 32:54 Šťastný (Lehner), 33:19 Šťastný (Vodehnal), 35:13 Šťastný (Lehner, Prager), 38:11 Smetana, 38:32 Smetana (Lehner, Sucharda), 41:06 Zavřel (Šťastný) .
Rozhodčí: Melichar, Loskot . Vyloučení: 4:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 53:24 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1 .

Drahoš (Keprt) - Ilušák, Vodehnal, Hoang, Zámečník, Sucharda, Maali - Ferfecki, Vrzák, Lehner, Šťastný, Prager, Smetana, Zavřel, Endyš, Malysz, Spurný

Buneš (od 39.Vondruška) - Černý, Doucha, Havlujová, Hrubý, Jičinský, Kerner, Kincl, Klíma, Kocourek, Kohout, Koza, Maršík, Růžička, Ryska, Vyhlídal, Huja

Hned v první minutě úvodní periody skóroval Vrzák, když mu přihrávkou namazal Šťastný. Hosté kontrovali za sedm minut, kdy při střídání obránců zůstal nepokrytý ústecký Růžička a stav 1:1 vydržel až do třetí třetiny.

Přečkali jsme i dlouhé oslabení, kdy šel do šaten Zámečník za přísně odpískaný faul-nefaul. Obraz hry byl poté stejný, nepřesná rozehrávka, trable s přechodem do útočného pásma, prostě neklid v hlavách i na hokejkách. Ve druhé přestávce jsme si narovnali myšlenky a šli do třetí třetiny jako úplně jiný tým.

Hráči hnaní bubny, trumpetami a hukotem z tribun. Po protočení lajn se v jednom střídání Šťastnému podařilo dvakrát vsítit gól, kdy mu nejprve namazal Lehner a poté Vodehnal. V dalším střídání první lajny dokonal Šťastný hattrick, soupeř přestal kousat, uvadla jeho houževnatost a tento zápas jsme už dohráli v dobrém rozpoložení. Z druhé lajny nechtěl zaostat Smetana a také skóroval dvakrát v jedné minutě. Na závěrečný stav 7:1 ještě korigoval Zavřel.

Tibor Zámečník (HBC Hostivař) - Všechno to je v hlavách. Ujasnili jsme si po druhé třetině co vlastně chceme, kde má každý svou úlohu a po drobné korekci sestavy už to pak šlo ráz naráz. Kluci to zmákli na jedničku. Soupeři díky za velkou houževnatost.