07.06.2020 Reportáž

Starší žáci přehráli i Kladno, v Letním poháru jsou stále bez ztráty!

Ve třetím utkání Letního poháru starších žáků se starší výběr této kategorie utkal proti vítězi nedohrané části regionální soutěže, týmu HBC Kladno. Právě v ligové části byl ve dvou případech vždy úspěšnější soupeř, a o to větší motivaci dvanáctičlenný výběr tentokrát měl...

LP2020, sobota 6.6.2020

5:3

2:0, 0:0, 3:3

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 3:04 Lehner (Hnyk, Prager), 13:28 Hnyk (Prager, Houška), 33:57 Stoulil (M. Mikšovský), 34:32 Lehner, 44:50 Hnyk (Zámečník) .
Rozhodčí: Augustýn, Holeček . Vyloučení: 6:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 26:33 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3 .

Drahoš - Munk, Zámečník, Houška, M.Mikšovský - Hnyk, Lehner, Prager, Maali, Stoulil, Smetana, Endyš

Štěpánek - Opatrný, Hamouz, Schonherr, Špalek, Tomášek - Jedelský, Vela, Rod, Čacký, Jelínek, Gross, Honke, Daníček, Schonherr

Úvod zápasu naznačil, že už se oba týmy dostatečně znají na to, aby přečetly své silné i slabé stránky. Kladno se snažilo dostat do vedení, byla to ale Hostivař, která rozvlnila síť jako první. Po vysunutí od Pragera našel Hnyk v přečíslení Petra Lehnera, který otevřel skóre. Kladno bylo poté ale i tak o něco aktivnější a srovnat mohl Jedelský, jeho střelu ale zastavila tyčka. No a tak se událo opět na druhé straně. Ve čtrnácté minutě úvodní části se uvedla akce, při které po Houškově výsunu nasměroval Jonáš Prager míček na Hnyka, který svou pověstnou střelou švihem zavěsil. Hostivař v úvodní části nebyla opticky lepším týmem, vedla ale 2:0!

S Kladnem padají většinou góly až ve třetí části, a tak se od té druhé asi ani tolik nečekalo. Nicméně už ve čtvrté minutě dostali hosté možnost dvojnásobné přesilovky, když se především Zámečník nechal hloupě vyloučit na 2+10 minut. Jeho místo v obraně musel převzít útočník první formace Jonáš Prager a nevedl si vůbec špatně. Kladenští neskórovali ani z nejvyloženějších šancí a stav byl tak stále dvoubrankový.

Hosté ale uspěli v úvodu závěrečné periody a byl to Rod, který snížil. Hostivař ale brzy odpověděla zásluhou Stoulila, který nečekaně rozvlnil síť za Štěpánkem nezištnou střelou. Ba co víc... I první útok zavelel posléze k útoku a po akci Hnyka s Pragerem se zdálo, že je gólové dílo dokonáno. Odražený míček ale v nepřehledné situaci uklidil do klece až Lehner a bylo to 4:1! Rozhodnuto každopádně ani tak stále nebylo. Rod nejdříve snížil v přesilovce na rozdíl dvou branek, po špatně zahraném vhazování v obranném pásmu a za několik minut stejný střelec zadělal na opravdové drama. Ta jsou v utkáních s Kladnem ale už samozřejmostí! Kladno se snažilo v posledních minutách stav vyrovnat, Hostivař ale pozorně bránila. V závěru navíc přidal do opuštěné klece pátou trefu Matěj Hnyk, který tak dal zápasu konečnou podobu.

Starší žáci přehráli svého soupeře 5:3 a v dalším víkendu je čeká výjezd do Nového Strašecí, kde se pokusí navléknout čtvrtý korálek vítězství v Letním poháru.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Dle očekávání rychlý a vyrovnaný zápas, kde rozhodovaly maličkosti. V našem případě to bylo asi plnění úkolů. I když to ne vždy vyšlo, pořád se kluci snažili plnit úkoly tak jak jsme si řekli. Zároveň nás určitě podržel gólman, což bylo hodně důležité pro psychiku. Hned se lépe hrálo dopředu. Myslím, že i divácky to byl zajímavý zápas. Jen více takových.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!