09.11.2019 Reportáž

Starší žáci podlehli na půdě prvních Rebelů! Po první třetině soutěže jsou pátí!

Závěr první třetiny ligové soutěže vyslal starší žáky Hostivaře na půdu dosud vedoucího týmu tabulky, SK Rebel Praha. Do Čimic přijeli hostivařští letos v nejméně početné sestavě, s odhodláním ale uspět. (Foto: Martin Švec)

8.kolo, sobota 9.11.2019

REB

Rebel Praha

4:2

1:1, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11:12 Prager (Höfner, Lehner), 40:03 Smetana (Maali, Höfner) .
Rozhodčí: Procházka, Trajer . Vyloučení: 2:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 28:26 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2 .

Ježek - Birčák, Bradáč, Brůža, Číž, Dastych, Churáček, Ježek, Kanclíř, Linhart, Pelánek, Pešta, Petrášková, Švec, Tipta, Veselý, Zeman

Drahoš (Knotek) - Mikšovský M., Zámečník, Höfner, Dvořák - Hnyk, Lehner, Prager, Maali, Stoulil, Smetana, Halíř, Endyš

Od prvního vhazování se jednalo o vyrovnanou, leč nepříliš vzhlednou hokejbalovou partii. Do vedení se dostal soupeř, když nemastnou střelou načapal Drahoše na švestkách Ježek. Hostivařští poté soupeře krátce uzamkli v jeho třetině, koncovka se ale spíše jevila jako propagační. K vyrovnání přesto došlo, když se po přihrávce Höfnera vydal k úniku po pravém křídle Jonáš Prager, který Ježka překonal. V úvodní části bylo k vidění i hodně nepřesností, které už ani jednomu z týmů skórovat nedovolily.

V úvodu druhé části měl více ze hry domácí tým, který se po chybě hostivařských obránců opět dostal do vedení, zásluhou Pelánka. Hrozili i hostivařští, Ježek byl ale, stejně jako v několika případech i Marek Drahoš, vždy na svém místě. Rebelové naopak přidali další gól, když další ze svých šancí využil Ježek, který tak po dvou třetinách přiřkl svému týmu dvoubrankové vedení.

Právě Adam Ježek dokončil ve třetí části hattrick, když spolu se svými spoluhráči využil špatného rozebrání bránících hostivařských hráčů. Drahoš se pak ještě několikrát vyznamenal, do konce utkání už ale další míček za svá záda nepropustil. Svůj tlak si vytvořila i Hostivař, střelba ale byla nepřesná, nebo nepříliš nebezpečná. Ke zkorigování přeci jen došlo a byl to Smetana, který po závaru dotlačil míček až do branky Rebelů. Na rozdíl jediného gólu poté mohl snížit Hnyk, míček ale pouze protekl brankovištěm. Závěr už si soupeř zkušeně pohlídal a většinu času trávil s míčkem na svých hokejkách. Dosud vedoucí tým Rebelů tak v jinak vyrovnaném duelu zaslouženě zvítězil 4:2!

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Snaha se nám upřít nedala, míček nás ale v sobotu příliš neposlouchal a ačkoliv jsme si vytvořili dostatek šancí, nenaložili jsme s nimi podle našich představ. V defenzivě byla znát naše nezkušenost i běžecké nedostatky, což dnes klíčoví hráči soupeře dokázali potrestat. S vyrovnaným průběhem jsme relativně spokojení, na prohry si ale rozhodně zvykat nebudeme, ať už bude síla soupeře jakákoliv.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!