14.09.2018 Reportáž

Starší žáci na úvod soutěže vyzráli na Ústí nad Labem!

Stejně jako na začátku každé sezóny žákovských kategorií se jelo do poloznáma. Tu někteří loňští přešli do starší kategorie, tu přibyli noví z loňských mladších žáků u obou týmů.

1.kolo, sobota 8.9.2018

UNL

Ústí n. Labem

2:4

1:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 11:27 Smetana (Maali, Šťastný), 18:02 Jeništa (Smetana, Šťastný), 20:51 Šťastný (Houška, Ferfecki), 42:25 Šťastný (Houška) .
Rozhodčí: Deneš, Ladra . Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 21:28 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4 .

Buneš (Vondruška) - Angr, Doucha, Havlujová, Huja, Jičínský, Kincl, Klíma, Koza, Kuchař, Mnišík, Myškovský, Růžička, Urbánek, Vyhlídal, Ullmanová, Kohout, Kocourek, Hrubý

Drahoš - Houška, Ilušák, Zámečník, Sucharda, Nguyen, Vodehnal - Maali, Ferfecki, Malysz, Zavřel, Lehner, Prager, Jeništa, Šťastný, Smetana

Začátek zápasu byl tudíž pln očekávání, oťukávání a mapování soupeře. Domácí se chvilkami sice usazovali v našem pásmu. V osmé minutě zúročili dobré vhazování a míček se ocitl za zády Drahoše. Ve dvanácté minutě kontrovali Hostíci, kdy po ose Šťastný, Maali a Richard Smetana skóroval posledně jmenovaný. Navrátil tím klid do našich hlav a do šatny se šlo za vyrovnaného stavu.

Prostřední část byla z velké části o vyloučeních v našich řadách. Ale... Všech devět minut trestu odehrála Hostivař s přehledem, nepouštěla domácí k trvalému tlaku a bourala jejich rozehrávku. Jen co se chvíli hrálo v plném počtu na obou stranách, rozvlnil síť branky domácího Buneše Petr Jeništa, za asistence kolegů ze třetí lajny, Smetany a Šťastného. To bylo radosti za první vstřelený gól v kariéře! Tatínek obdržel trofejní míček a jelo se dál. V jednadvacáté minutě přidal gól jistoty Adam Šťastný, s asistencí Ferfeckého a Houšky a rázem bylo klidněji.

To bohužel platilo jen do čtvrté minuty závěrečné části. Inkasovaný gól jakoby přinesl na naše hole neklid, nesoulad a ústeckých bylo rázem plné hřiště. Skvěle chytající Marek Drahoš hasil co se dalo a dvě minuty před koncem třetiny se mu za to odvděčil i střelec Adam Šťastný, který navýšil na konečných 4:2.

Tibor Zámečník (trenér HBC Hostivař) - Vyrovnaný zápas a výhra mohla být klidně na straně domácího Ústí. Pro vítězství jsme si došli hlavně díky zodpovědnosti v oslabeních. Na první zápas sezóny výborný výsledek. Hráči hráli to, co o nich víme. Mile mne překvapili někteří kluci a hlavně lajna číslo tři, kdy dirigent Adam Šťastný skvěle řídil tento orchestr. Přesto musíme přidat ve všech fázích a dovednostech. Soupeři děkujeme a i rozhodčí řídili zápas s přehledem a bravurou.