27.09.2021 Reportáž

Starší žáci dotáhli utkání s Kladnem k nájezdům, ve kterých rozhodl Režnárek!

K dalšímu ligovému utkání odcestovali starší žáci Hostivaře na Kladno, kde byl očekáván další těžký, vyrovnaný duel. Pražané navíc museli nechat doma nemocné a v aréně Rysů se tak představila i s brankáři třináctka bojovníků.

3.kolo, sobota 25.9.2021

KLA

Kladno

3:4ss

0:0, 3:1, 0:2

Branky a nahrávky: 23:36 Skála (Hradil, Votava), 32:27 Bár, 40:53 Režnárek, rozh. nájezd Režnárek .
Rozhodčí: Paiskr, Holeček . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 88 . Střely na branku: 17:35 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4 .

Novák (od 31.Franc) - Bažant, Bratrů, Černý, Franc, Mašek, Novotný, Paták, Petrášek, Ryska, Schnaubelt, Schönherr, Svoboda, Tomášek, Zamykal

Kotík (Kadlec) - Hrodek, Klein, Režnárek, Švec, Votava - Bár, Nestrojil, Postler, Skála, Hradil, Michek

Už od prvního vhazování se hrál dle očekávání houževnatý hokejbal! Domácí začali jednoduše a při každé příležitosti zkoušeli pozornost Kotíka v brance Hostivaře, který měl výhled ztížen ostrým sluncem. Hostivař byla poté o něco aktivnější, narážela ale na výborně chytajícího Nováka v brance Kladna.

První třetina se obešla bez gólů i vyloučení, v té druhé ale bylo vše jinak. Na trestnou postupně putovali Režnárek s Nestrojilem a i když to vypadalo, že oslabení hostivařští přežijí, zjevil se nekrytý Tomášek a otevřel skóre. Minutu po něm navíc využil brejku Schnaubelt a bylo to 2:0 pro Kladno! Na hráčích z Prahy bylo znát vyčerpání z proběhlého oslabení, po krátké pauze ale ožili a tlačili se za snížením. K tomu dopomohla i první přesilovka, když si míček v obraném pásmu převzal Filip Hradil, projel hřištěm jako nůž máslem a těsně před brankářem vyzval zpětnou přihrávkou Skálu, pro kterého už nebyl problém uklidit míček do odkryté branky, 1:2. Hosté tlačili i v dalších minutách, proti vyrovnání byl ale opět bezchybný Novák. V závěru periody doslova vychytal Bára, když opakovaně nechal vyniknout svou lapačku. Zákrokem dodal domácím sil a ti ještě v poslední minutě prostředního dějství přidali třetí gól, zásluhou Černého.

Domácí tým před třetí částí vystřídal brankáře a hostivařští pocítili šanci duel otočit. Šancí si totiž v utkání vytvářeli stále dostatek! Už ve třiatřicáté minutě snížil Jakub Bár, který uspěl pokusem zpoza branky, chvilku poté se hosté ale museli bránit v oslabení. To ustáli a ačkoliv na nich již byl znát úbytek sil, toužili po vyrovnání. Klíčovou se nakonec ukázala další přesilová hra, ve které míček nastřelil Režnárek a jeho pokus, tečován domácím obráncem, skončil až za bezmocným brankářem Kladna, 3:3!

Na střídačce panovalo odhodlání získat i další bod, ke kterému vedla jedině cesta lépe zvládnutých samostatných nájezdů. V ten moment ale ještě asi nikoho nenapadlo, že rozhodne až osmá série! Brankáři totiž byli dlouho bezchybní, nakonec se ale k nájezdu rozjel střelec vyrovnávající branky, Šimon Režnárek, pohybem zmátl Nováka a efektivně zakončil. Hostivař tak z oboustranně kvalitního duelu získala dva body do tabulky.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Oboustranně pohledné utkání, ve kterém jsme dlouho naráželi na skvěle chytajícího brankáře Kladna. Zápas jsme nakonec dotáhli k nájezdům a zásluhou Šimona Režnárka a bezchybného Kotíka v brance získali v osmé sérii bod. Nutno zmínit naši úspěšnost v přesilových hrách v posledních dvou utkáních, kdy jsme využili všech pět početních výhod, v utkání s Kladnem pak i fair-play soupeře, který zrušil dokonce dva své signalizované tresty.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!