17.11.2018 Reportáž

Starší žáci deklasovali Rebely! Ferfecki se blýskl hattrickem!

Zápas s pražskými Rebely zahajovali starší žáci na Palmovce už v netradičně brzký čas, v 8:30. Plastové hřiště se ovšem v nočních hodinách převléklo do mrazivé košile a bylo jasné, že hráče nečeká nic snadného...

9.kolo, sobota 17.11.2018

11:1

4:0, 5:0, 2:1

REB

Rebel Praha

Branky a nahrávky: 9:00 Lehner, 10:05 Malysz (Ferfecki), 11:50 Vrzák (Šťastný), 14:33 Houška (Šťastný), 15:39 Houška (Zámečník), 25:29 Vrzák (Houška, Šťastný), 26:25 Šťastný, 28:05 Ferfecki (Zámečník), 28:49 Ferfecki (Malysz), 41:53 Šťastný (Houška, Ilušák), 43:05 Ferfecki (Vodehnal) .
Rozhodčí: Dubovský, Barták . Vyloučení: 2:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 56:12 . Průběh utkání: 9:0, 9:1, 11:1 .

Keprt (od 24.Drahoš) - Sucharda, Ilušák, Zámečník, Vodehnal - Houška, Šťastný, Vrzák, Malysz, Ferfecki, Jeništa, Smetana, Lehner, Zavřel, Gubala

Ježek - Bradáč, Brůža, Číž, Dastych, Ježek, Klán, Linhart, Pelánek, Pešta, Petrášková, Procházka, Ratman, Švec, Trajer, Veselý

První minuty zápasu patřily vzájemnému oťukávání a testování, co si hráči mohou na zmrzlém povrchu dovolit. V úvodu nic nenasvědčovalo tomu, že by některý z týmů měl mít v utkání výraznou převahu. Hostivařští vyzkoušeli Ježka v brance Rebelů spíše z větší vzdálenosti, na druhé straně naopak musel ukázat svou bleskurychlou lapačku Tomáš Keprt. Do vedení mohla jít Hostivař v osmé minutě, kdy Zámečník vyslal do úniku Adama Šťastného, ten ještě na strážce rebelské svatyně nevyzrál. Úspěšnější už byl v dalším střídání Petr Lehner, který se dostal k opakované střele v mezikruží a otevřel skóre. První gól Hostivař výrazně probudil a po zbytek první části bylo na hřišti pouze jedno mužstvo! Po ukázkové rotaci a následnému vykroužení zpoza branky byl na konci akce Malysz, který doklepával do opuštěné klece. I třetí gól padl z dorážky a byl to tentokrát nováček Jan Vrzal, který se radoval. Hostivařští pokračovali v mohutném tlaku a brankář hostí se měl co otáčet. Na třetí dorážku Houšky v závěru první periody ale dosáhnout nemohl.

Hostivař vyslala v první části na branku hostí třiadvacet střel a ze své aktivity výrazně neubrala ani v dějství druhém! Na 5:0 brzy zvýšil opět mladší žák Radim Houška, který se po průniku do pásma elegantně obtočil kolem obránce Rebelů a backhandem brankáře překonal. Skóre se poté měnilo až po dlouhých deseti minutách, kdy svůj druhý gól v utkání vsítil po souhře prvního útoku Vrzák. Chvilku po něm se prosadil střelou švihem Adam Šťastný a do závěru druhé části ještě vtěsnal dvě trefy aktivně hrající Štěpán Ferfecki.

Třetí část byla tou nejméně pohlednou, utkání se ale vzhledem ke svému stavu spíše dohrávalo. Čas přišel i na jediný gól soupeře, na který ale Hostivař našla ještě dvě odpovědi v posledních pěti minutách. Na kulatých 10:1 zvýšil v přesilovce Šťastný a za více jak minutu upravil na konečných 11:1 Ferfecki, který tak dokončil hattrick.

Ačkoliv se to v úvodu klání nezdálo, Hostivař přehrála svého soupeře, na těžkém terénu, výrazným rozdílem. Znát byl rozdíl v obutí, celkové bojácnosti z možného pádu, ale i v kreativitě hráčů. Svůj výkon bude moci Hostivař zopakovat na Palmovce opět za týden, kdy dorazí těžký soupeř z Ústí nad Labem.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Slušný zápas, kluci nepodcenili soupeře a snažili se hrát na zmrzlém povrchu pořád aktivně. Podařilo se skórovat i hráčům, kteří se tolik neprosazují, snad jim to zvedne sebevědomí do dalšího utkání.