Starší dorost zakončil podzim výhrou nad Karvinou a přezimuje čtvrtý!

Podzim zakončil starší dorost Hostivaře v zamrzlých Čimicích duelem s Karvinou, která den před tím porazila na Palmovce Kovo.

7:1

3:0, 2:0, 2:1

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 12:16 J.Vaniš (M.Nocar), 12:25 M.Zyta, 12:56 Kubeš (O.Nocar), 16:13 O.Nocar (Němec, Kubeš), 25:09 Kubeš (Maťocha), 32:42 Jachek (Brabec), 37:41 O.Nocar (Macek) .
Rozhodčí: Gráca, Augustýn . Vyloučení: 8:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 15 . Střely na branku: 40:23 . Průběh utkání: 7:0, 7:1 .

Štoural (Dušák) - Němec, Kořínek, Kubeš, Macek, M.Nocar - Plohmer, Brabec, Jachek, Jindra, J.Vaniš, Zyta, O.Nocar, Zámečník, Pajas, Maťocha

Parastatidis - Čudek, Němcová, Flax, Korzeniowski, Frojda, Dzik - Novák, Čapka, Stromko, Palová, Kamenský, Wrobel, Miksa, Strapáč, Baló

I proto se očekával tuhý boj o každý metr hřiště a čekání na chybu, která by mohla přiblížit kterýkoliv z týmů k vítězství. I přes převahu domácích se hrálo dlouho bez branek. Hostivařští se trápili v koncovce, vše si ale vynahradili ve třinácté minutě utkání, která se nakonec ukázala jako klíčová. V rozmezí pouhých čtyřiceti vteřin vstřelili tři góly a bylo prakticky rozhodnuto. Martin Nocar nejdříve našel Vaniše, který přízemní střelou bez přípravy otevřel skóre. Hned po vhazování dobře napadal Marek Zyta, obral hostujícího obránce o míček a v úniku zamířil přesně k tyči, 2:0. Na rozdíl tří branek zvýšil záhy dlouho žádanou střelou švihem obránce Ondřej Kubeš a mohlo být ještě veseleji, když v závěru třetiny málem využil ve vlastním oslabení chyby brankáře Dominik Jachek, jehož pokus ale nakonec skončil jen na levé tyčce. Hostivař šla přesto do kabin v dobrém rozmaru... svou převahu potvrdila trojicí slepených branek.

Ani ve druhé periodě se na gól dlouho nečekalo a byl to Ondřej Nocar, který před brankou jemně tečoval střelu obránce Jana Němce. Domácí poté pykali za svou nedisciplinovanost a Karviná měla možnost dostat se na dostřel díky dvojnásobné přesilovce. Tu hostivařští ale s přehledem ubránili a naopak brzy vstřelili pátý gól, kterému předcházel tlak třetího útoku. Ten přesnou a pohotovou střelou dokončil Ondřej Kubeš, pro kterého to byla druhá trefa v utkání.

První čtyři minuty třetí části odehrála Hostivař opět v oslabení, z gólu se ale radovala ona, když skvělého napadání Brabce využil ve finální fázi Dominik Jachek a rychlou kličkou překonal karvinského brankáře pošesté. Domácí po celou třetí třetinu točili kombinované útoky, ani to ale nic neubralo z jejich tlaku a na 7:0 zvýšil v osmatřicáté minutě po akci Macka Ondřej Nocar. Pražané měli i nadále nespočet akcí, míčky ale často končily nad, nebo vedle tyčí brankáře Parastatidise. Naopak na druhé straně se z gólu radoval soupeř, když Štouralovi překazil druhou nulu víkendu nejmladší hráč na hřišti, Jakub Wróbel. Mohlo by se zdát, že brankář Hostivaře příliš práce neměl, ve druhé polovině utkání si ale i karvinští několik dobrých příležitostí připsali, vždy ale narazili právě na s klidem chytajícího Štourala. Ten se vyznamenal především v posledních minutách utkání, kdy v leže lapačkou sebral jasný gól hostujícímu útočníkovi.

Dalšího gólu se už ale nedočkala ani druhá strana a Hostivař se tak mohla radovat z úspěšného zakončení ligového podzimu a druhé víkendové výhry. Po Jihlavě přehrála i Karvinou rozdílem šesti branek.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - O naší výhře rozhodla především třináctá minuta, do které jsme vtěsnali tři góly a zápas poté v klidu dohrávali. S výkonem jsme spokojeni, i když osm trestů je na utkání podobného typu zbytečně moc.