07.04.2018 Reportáž

Starší dorost sestřelil Olomouc šestnácti góly! Z hattricku se radovali Zámečník s Vosátkou!

Pokud chtěl starší dorost pomýšlet na přímý postup do čtvrtfinále, musel bezpodmínečně proti Olomouci zvítězit. O tříbodovém úspěchu však nebylo od úvodních vteřin pochyb. Hostivař si v nepříliš koukatelném utkání došla pro vysoké vítězství 16:2.

23.kolo, sobota 7.4.2018

16:2

7:0, 6:1, 3:1

OLO

Olomouc

Branky a nahrávky: 0:10 Čejka (Zyta, J. Vaniš), 0:45 Zyta (Čejka), 2:53 Zámečník (Maťocha), 5:07 J.Vaniš (Čejka), 9:36 Vosátka (Sedláček, Němec), 12:51 Nocar (Plohmer), 14:41 Pajas (Maťocha, Štoural), 15:28 Vosátka (Zyta), 23:13 Zámečník (Pajas), 23:28 Zámečník, 24:23 Němeček (Vosátka, Novotný), 25:36 Zyta (Němeček, J.Vaniš), 27:28 Jachek (Plohmer, Nocar), 31:06 Vosátka (D.Vaniš), 37:50 Pajas (Novotný), 42:43 D.Vaniš (Zámečník, Pajas) .
Rozhodčí: Martis, Diblík . Vyloučení: 1:3 . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 49:12 . Průběh utkání: 12:0, 12:1, 14:1, 14:2, 16:2 .

Štoural (Dušák) - Kubeš, D.Vaniš, Kořínek, Novotný, Sedláček, Němec - J.Vaniš, Čejka, Zyta, Plohmer, O.Nocar, Jachek, Pajas, Zámečník, Maťocha, Němeček, Vosátka

Kubalík - Schejbal, Doubrava, Wolf, Nedorostek, Haniška, Rygel, Rygel, Dostál

Utkání bylo zahájeno pohlednou kombinační akcí prvního útoku, na jejímž konci byl kapitán Čejka. Nahrával mu Marek Zyta, který se po dalších pětatřiceti vteřinách zapsal i mezi střelce a bylo jasné, že utkání se bude podobat hře kočky s myší. Ještě v úvodní třetině se trefili postupně Zámečník, Jiří Vaniš, Vosátka, Nocar a Pajas. Sedm střelců tak dalo první části jasnou podobu! Hostivař vedla 7:0!

Už na začátku prostředního dějství se znovu prosadil mladší dorostenec Vosátka, pro kterého to bylo první utkání v dresu starší kategorie. Ve čtyřiadvacáté minutě se dvakrát po sobě trefil i Dominik Zámečník a završil hattrick. I v dalších minutách ale padaly góly. Střelou mezi betony se prosadil Petr Němeček, který se posléze podílel i na druhém gólu Marka Zyty. Trefu si připsal i soupeř, když využil namazání Kubeše a střelou k tyči snížil. Poslední slovo ve druhé třetině měla přesto Hostivař a byl to Jachek, který přidal třináctý gól.

Utkání našlo po Zámečníkovi i druhého střelce hattricku, kterým byl Josef Vosátka. Patnáctý gól přidal Daniel Pajas a v závěru se prosadil i obránce Daniel Vaniš, kterého před brankou našel Zámečník. Soupeř v závěru korigoval a Hostivař tak v nepříliš záživném utkání zvítězila vysoko, 16:2, čímž potvrdila čtvrté místo po základní části a přímý postup do čtvrtfinále playoff.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Pro vysokou výhru jsme si doslova došli. Soupeř přijel jen s osmi hráči do pole a bylo jasné, že naší početné sestavě nemůže stačit. V teplém počasí se ale nehrál až na několik povedených kombinací moc pěkný hokejbal. Byla to pro oba týmy spíše povinnost. Nyní nás čekají dva týdny volna, ve kterých se pokusíme co nejlépe připravit na čtvrtfinálového soupeře.