03.11.2017 Reportáž

Spravedlivá dělba bodů! Mladší žáci podlehli Rebelům v samostatných nájezdech!

Jelikož hřiště v Měcholupech prošlo drobnou deformací, jevil se přesun víkendového utkání v Čimicích do čtvrtečního večera jako ideální. Utkání mezi mladšími žáky Rebelů a Hostivaře nakonec nabídlo parádní podívanou a více jak padesátka diváků musela odcházet spokojená...

8.kolo, čtvrtek 2.11.2017

REB

Rebel Praha

3:2ss

1:0, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 16:37 Lehner (Houška), 17:09 Prager (Lehner) .
Rozhodčí: Linhart, Trajer . Vyloučení: 0:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 25:11 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2 .

D.Ježek - Bradáč, Birčák, Číž, Dastych, Churáček, Ježek, Kanclíř, Malák, Linhart, Pelánek, Pešta, Procházka, Retman, Starý, Veselý, Švec, Tipta, Trajer

Drahoš - Houška, Mikšovský, Dvořák, Svatoň, Zámečník, Nestrojil - Lehner, Prager, Štamfest, Maali, Smetana, Stoulil, Halíř, Bezpalec, Hradil

První třetina patřila soupeři! Hostivař hrála zakřiknutě a slova diváků asi mluví za vše... byla to od nás plácaná". Domácí Rebelové byli mnohem aktivnější a v první třetině se dostali zaslouženě do vedení, když Drahoše prostřelil snajpr Belánek.

Ve druhé části ale vyběhla na hřiště úplně jiná Hostivař a vyspělého soupeře dlouho k ničemu nepouštěla. V sedmnácté minutě navíc našel Radim Houška fantastickou přihrávkou přes polovinu hřiště kanonýra Petra Lehnera, který se v úniku nemýlil a vyrovnal. Ještě veseleji ale bylo za další půlminutu, když si vyražený míček našel v předbrankovém prostoru Jonáš Prager a dostal hostivařské do vedení. V závěru prostřední části se hra více uklidnila a hrála se vyrovnaná partie, která se musela téměř vyprodané aréně v Čimicích líbit.

V úvodu třetí části mohli hráči Hostivaře zvýšit, střelu z mezikruží ale zastavila horní tyč za brankářem Davidem Ježkem. Po chvilce ale zazvonila tyč i na druhé straně a chybělo tak jen pár centimetrů k tomu, aby domácí vyrovnali. To se jim ale nakonec přesto podařilo a nutno podotknout, že zaslouženě. V posledních minutách utkání totiž byli pány hry a hostivařští museli děkovat především brankáři Drahošovi, který uhasil několik nebezpečných požárů. Na míček ukrytý za hráči ale reagovat nedokázal a mezi střelce se tak zapsal i druhý z hráčů nosících na zádech Sidneyho Crosbyho, Adam Ježek. Do konce utkání v té chvilce zbývalo pouhých 63 vteřin! Stejný hráč domácích poté jako jediný uspěl v samostatných nájezdech a přiřkl Rebelům bod navíc, což se při pohledu na kolonku vyslaných střel na obě branky jevilo jako spravedlivé...

Mladší žáci tak proti vyspělému soupeři brali ve čtvrteční předehrávce bod a o víkendu si dopřejí volna. Další utkání je čeká v neděli 12.listopadu, kdy přivítají na hřišti v Čimicích ústeckou Elbu.