02.10.2017 Reportáž

Senzační obrat! Starší dorost uspěl na půdě Pardubic a slaví třetí výhru v řadě!

Po trojici domácích utkání zavítali starší dorostenci na půdu dosud neporažených Pardubic, které si v posledním víkendu poradili i s kvalitním soupeřem z Hradce Králové.

5.kolo, sobota 30.9.2017

PCE

Pardubice

2:5

2:0, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 16:12 O.Nocar (Zyta), 20:38 M.Nocar (Jachek), 28:07 Čejka (M.Nocar), 30:48 Zyta (Čejka), 43:07 Čejka .
Rozhodčí: Karous, Řezníček . Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 30:29 . Průběh utkání: 2:0, 2:5 .

Foršt (Habětínek) - Bucek, Habětínek, Holman, Kvapil, Mikulecký, Panchartek, Tajovský, Toman - Blažek, Kouba, Krištof, Moravec, Janeček, Novák, Richter, Šimek, Strouhal, Tichý, Zajíček, Deml

Dušák (Štoural) - Kubeš, D.Vaniš, Jindra, Kořínek, Novotný, Němec - Čejka, Jachek, M.Nocar, O.Nocar, Zyta, Pajas, Plohmer, Maťocha

Sestava Hostivaře se před přetěžkým utkáním bortila jak domeček z karet, ale až absence pacientů Brabce a Mazury zapříčinila změnu v systému hry. Čtrnáctka hostivařských si musela rychle zamilovat střední pásmo, kde trpělivě čekala na rozehrávku soupeře a vyrážela k protiútokům. Hra měla trhlinky, hrálo se ale relativně dlouho bez branek. Domácí se dostali do vedení v desáté minutě, kdy backhandovou střelou uspěl Zajíček. Za minutu a půl navíc dostal do dvoubrankového vedení pardubické Miroslav Blažek a mohlo se zdát, že je rozhodnuto. I Hostivař ale měla své šance, v nichž měl ve většině případů prsty neúnavný Čejka. Koncovka byla bohužel žalostná a soupeř tak šel do kabin o dva góly spokojenější.

Pražané nehodlali nic vzdávat a do druhé části vstoupili aktivně. Rychlý protiútok Marka Zyty po pravé straně a jeho následnou přihrávku, přetavil v kontaktní gól Ondřej Nocar. Hostivařských bylo rázem všude plno a brankáře Foršta v rychlém sledu prověřil i Plohmer a chvilku po něm i čtrnáctiletý obránce Daniel Vaniš, pro kterého to bylo teprve druhé utkání v dresu staršího dorostu. Tlak Hostivaře ustal až po vyloučení Čejky a právě v těchto momentech se lámal chleba. Pardubičtí byli blízko k přidání třetího gólu, skvělý Dušák ale s obětavou čtveřicí hráčů v oslabení odolával. Necelou minutu po skončení trestu navíc našel Jachek před brankou nepokrytého Martina Nocara a ten se nemýlil, 2:2! I Hostivař si posléze vyzkoušela hru v početní výhodě, ale bez úspěchu. Až v devětadvacáté minutě vyslal po další z chyb domácích Martin Nocar do úniku Čejku a ten efektivní kličkou nedal Forštovi šanci. Obrat byl dokonán, do konce zápasu ale stále chybělo téměř sedmnáct minut a o přestávce tak bylo nutné krotit euforii.

Soupeř se v úvodu třetí části snažil rozpohybovat naše hráče ve středním pásmu a brzy se mu to i povedlo. Zahřmělo ale opět na druhé straně, když si Čejka obhodil obránce a těsně před brankářem nasměroval míček na nepokrytého Zytu, pro kterého už nebyl problém přidat čtvrtý gól Hostivaře. Oba celky se poté mohly předvést v přesilových hrách, na žádné straně se ale střelec nenašel a utkání tak směřovalo k poslední pětiminutovce. Ta naštěstí utíkala pro Hostivař dostatečně rychle a domácí se chvilkami, až překvapivě, také nikam nehnali. Necelé dvě minuty před koncem navíc využil chyby pardubických opět Čejka a bylo rozhodnuto. Hostivař dokázala obrátit na horké půdě dosud stoprocentních Pardubic nepříznivý stav a zvítězila po týmovém výkonu 5:2.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - „Chtěli jsme vyčkávat na soupeřovu rozehrávku ve středním pásmu a dlouho držet vyrovnaný stav, což se nám vedlo jen do desáté minuty. My jsme v první třetině na rozdíl od soupeře žádnou šanci nevyužili, ale pořád jsme věřili. Nakopl nás kontaktní gól v úvodu druhé části a také srdnatě odbojované oslabení, které se jevilo jako klíčové. Obratem jsme soupeře zaskočili a když jsme hned v úvodu třetí části přidali čtvrtý gól, věřil jsem, že už utkání dovedeme do vítězného konce."

Jiří Doležal (trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice) - „Zápas s Hostivaří jsme začali ve velkém stylu. Bezchybným výkonem jsme si vypracovali vedení 2:0 a vše se zdálo být na dobré cestě. Bohužel nástup do druhé třetiny jsme doslova zaspali a Hostivař skvělým výkonem šla do vedení 3:2. Rozhodující byl gól na 4:2 hned po začátku třetí třetiny. Z tohoto úderu jsme se již nedokázali zvednout a vítězství si po zásluze odváží soubor z Prahy. Pro nás trenéry je tento zápas velkým přínosem. To, na co jsem poukazoval v minulých zápasech, se tentokrát projevilo se všemi důsledky. Hra dopředu je v pořádku, ale obranná hra je nezodpovědná až tragická. Už s Hradcem jsme dostali velké varování, ze kterého jsme se nepoučili. Věřím, že tato prohra nám otevře oči a vrátí nás zpět na zem.“

Daniel Dušák (brankář HBC Hostivař) - „Velká výhra po skvělém týmovém výkonu. Ještě teď to nemůžu pobrat. Začátek nám sice nevyšel podle představ, ale věděli jsme, že s tím pořád můžeme něco udělat. Semkli jsme se a dotáhli jsme to k vítězství. Krásný zápas!"