01.06.2022 Reportáž

Paráda! Junioři vyrovnali sérii s Ústím! O výhře rozhodli už v prvním dějství!

Nedělní odpoledne nachystalo místním divákům očekávanou odvetu, která byla pro hosty z Prahy ještě důležitější vzhledem k předchozí ztrátě. Hned bylo vidět, že si jsou svého postavení vědomi a nehodlají nic podcenit.

SEMIF, neděle 29.5.2022

UNL

Ústí n. Labem

0:4

0:3, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 5:43 Kucharčík (Hroch, Čejka), 8:43 Vaniš, 12:53 Šťastný (Kucharčík, Vaniš), 26:23 Fic (Hroch, Chramosta) .
Rozhodčí: Pečený, Hrubý . Vyloučení: 7:9 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 106 . Střely na branku: 19:31 . Průběh utkání: 0:4 .

Buneš (od 31.Koudelka) - Bečvář, Doucha, Filip, Kapusta, Kohout, Navarra, Polata, Procházka, Belica, Costa, Janáček, Jelen, Koval, Macek, Maule, Myškovský, Nedoma, Škurla, Tomšík, Zeman

Keprt (Paleček) - Fic, Hnyk, Ilušák, Kučera, Svoboda, Vodehnal, Zámečník - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Šťastný, Vaniš, Vrzák, Waltr

Prvních patnáct minut bylo zřejmě to nejlepší, co zástupci pražské Hostivaře letos předvedli. Zodpovědný výkon doprovázený viditelnou touhou po úspěchu vyvrcholil v úvodní branku zápasu, za kterou stál ostrostřelec Kucharčík. O chvíli později svůj druhý víkendový gól přidal Vaniš, když zužitkoval dobrý důraz před brankou soupeře. Postupně se zvyšoval i počet rozdaných trestných minut, čemuž přispěl i mokrý povrch. Jeden ze zlomových momentů zápasu přišel ve 12. minutě, kdy hostivařského Čejku neopatrně narazil na hrazení dvougólový střelec ze soboty Kale Costa. Ofenzivní eso domácích vyfasovalo trest do konce utkání a následující přesilovou hru využil Šťastný.

Za stavu 3:0 skončila třetina plná emocí a v kabině hostí panovala jistá euforie i přesto, že zápas zdaleka neskončil. Druhé dějství bylo spíše zkouškou defenzivních řad hostujícího mužstva, které si zbytečně komplikovalo hru mnoha vyloučeními. Všechna oslabení nicméně obrana Hostivařských zkušeně vyřešila a opět podržel i brankář Keprt. Zřejmě definitivní korunu tomuto zápasu nasadil obránce Fic přesnou střelou švihem pod víko domácího brankáře. Od třetí třetiny se očekával zuřivý tlak domácích za účelem upravit skóre, ale Elba se překvapivě k ničemu již nedostala. Pražané si vyzkoušeli ještě pár oslabení, ale s klidem dokráčeli pro svou první semifinálovou výhru a stav série je tak nyní srovnán. Další víkend se v hostivařském svatostánku odehrají další dvě atraktivní utkání, které již mohou rozhodnout o tom, kdo letos postoupí do finálové série o zisk vytoužené extraligové trofeje.

Daniel Dušák (asist. trenéra HBC Hostivař) - Obě utkání se nesly ve vyrovnaném duchu. V sobotním duelu jsme bohužel nebyli schopni vytěžit z našich šancí větší množství branek a těsně jsme prohráli. Pro nedělní zápas jsme udělali lehké úpravy v sestavě a herním stylu, díky čemuž jsme utkání zvládli skvěle dozadu a tento výkon podpořily góly, což vedlo k zaslouženému vítězství s nulou v zádech. V dalším víkendu budeme chtít na tento výkon navázat a zajistit si tak cestu do finále, i když víme, že nás nečeká vůbec nic lehkého.