24.04.2022 Reportáž

Pár minut a bylo po utkání! Kladno bere v sérii druhý bod!

Na stejném místě, ve stejný čas, ale za deštivého počasí, se v neděli na Kladně odehrálo druhé čtvrtfinálové utkání Play-Off mezi Kladnem a Hostivaří. Domácí v tomto zápase zvítězili 8:2. (Foto: HBC Kladno)

PO, neděle 24.4.2022

KLA

Kladno

8:2

5:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 17:06 Kucharčík (Vaniš), 36:01 Čejka (Urbanec) .
Rozhodčí: Volkán, Škrobák . Vyloučení: 8:9 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 127 . Střely na branku: 28:31 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 8:2 .

Jirotka (Křemenák) - Dědič, Drechsler, Hrabar, Kudela, Pliml, Soukup, Teinitzer - Barnošák, Důras, Frolík, Kohout, Patera, Patyk, Potekhin, Pražák, Schnaubelt, Šíma, Špaček

Štoural (od 11.Novotný) - Čápek, Dušák, Ilušák, Komanec, Kubeš, Macek, Muchka - Čejka, Davídek, Hroch, Kucharčík, Malina, Píša, Šťastný, Urbanec, Vaniš, Vosátka

První třetinu začali lépe Hostivařští, kteří několika střelami vyzkoušeli formu domácího Jirotky. Prvním gólem se ale blýskli domácí, za které se prosadil ve třetí minutě Barnošák, hned z první střely Kladenských. Dvě minuty na to se hostům naskytla příležitost početní výhody, tu ale domácí zvládli na jedničku a necelé dvě minuty na to vystřelil z dálky Barnošák, který propálil vše, co mu stálo v cestě a v deváté minutě tak zvyšoval na 2:0. Za sekání si šel trest v čase 9:52 odpykat Otto Urbanec. Domácí potvrdili to, že přesilovky umí a v 11. minutě skóroval hráč, který minulou sezónu oblékal dres Hostivaře, Michal Potekhin. Po tomto gólu došlo ke střídání brankářů a Václava Štourala nahradil v bráně Lukáš Novotný. Potekhinovi jeden gól nestačil a tak se ve třinácté minutě rozhodl vypálit od červené čáry a ukrytou střelou překonal Novotného. Pouhých pět sekund na to vypálil střelu z dálky opět Barnošák a završil tak hattrick. Po první třetině byl stav tedy jednoznačný - 5:0 ve prospěch Kladna.

Druhou třetinu začali opět lépe hosté, v osmnácté minutě se krásnou akcí blýskl Kucharčík, který snižoval na rozdíl čtyř branek. Gól nejlepšího střelce základní části tým ještě více nabudil a začal na Kladno intenzivně vyvíjet tlak. Rysové však hráli velice jednoduše a pálili ze všech pozic! Další střela z dálky, další gól, tentokrát z hole Patyka. Hosté však nepolevovali v nátlaku, proti ale stál domácí Jirotka, který předvedl několik skvělých zákroků. Čtyři minuty před konce druhé části pak zvyšoval na rozdíl šesti branek domácí Radek Soukup. Ve druhé třetině už se toho více nestalo a stav tak činil 7:1.

Hosty však nepříznivý výsledek z úvodních dvou třetin neodradil a stále se snažili se zápasem něco udělat. V polovině periody se po skvělé nahrávce Urbance prosadil střelou od modré Jan Čejka. Na jeho trefu ale bleskurychle reagoval Patyk, který se trefil po druhé v zápase. Konec zápasu zpestřilo několik vyloučení a dokonce i bitka. Gól už nepadl ale ani jeden a kladenští tak mohli slavit druhý bod ve čtvrtfinálové sérii. Ta bude pokračovat příští týden v Hostivaři, od sobotních 11 hodin.