01.06.2018 Reportáž

Mladší žáci si v dohrávce poradili s Kert Parkem!

Mladší žáci se ve čtvrtečním odpoledni vydali na Lužiny, kde dohrávali jedno z utkání nadstavby. Trenéři nemohli počítat s dvojicí stálic, Tomášem Maalim a Richardem Smetanou, i tak ale poskládali téměř tři kompletní útoky, kterým se především ve druhé části střelecky dařilo...

19.kolo, čtvrtek 31.5.2018

KER

Kert Park Praha

0:7

0:1, 0:5, 0:1

Branky a nahrávky: 0:40 Prager (Lehner, Houška), 13:30 Lehner, 15:35 Houška (M.Mikšovský), 17:38 Stoulil (M.Mikšovský, Sucharda), 18:40 Lehner (M.Mikšovský), 20:41 Houška (Drahoš), 35:53 Stoulil (Sucharda, Švec) .
Rozhodčí: Zaťko . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 48 . Střely na branku: 20:42 . Průběh utkání: 0:7 .

Štráberger (od 19.Slaboch) - Nevšímal, Vrabec, Néma, Adam, Havel, Drnec, Broulík, Baudiš, Janda, Stašák, Boldiš, Křivánek, Větrák, Richter, Nedbal, Jimenéz, Boroň

Drahoš (od 21.Knotek) - M.Mikšovský, Houška, Dvořák, Zámečník - Hradil, Lehner, Prager, Švec, Sucharda, Stoulil, P.Mikšovský, Koptiš

Už v první minutě se po rozehrávce Houšky hra rychle přelila do útočné třetiny Hostivaře, Lehner nahrával a Prager zametl milimetrovou přihrávku do branky. Hostivařští měli i nadále více ze hry, domácí brankář ale odolával a protože se v závěru první části neurodilo ani na druhé straně, šlo se do přestávky s jednobrankovým vedením.

Co se nepodařilo v části první, to se dařilo v té druhé. Hosté začali úřadovat především v předbrankovém prostoru a dařilo se jim i z úhlu opakovaně překonávat domácího strážce svatyně. Na 2:0 takto zvýšil Lehner, na něhož po dvou minutách navázal přesnou střelou Radim Houška. Oba střelci se brzy prosadili ještě jednou, mezi jejich trefy ale vklínil tu svoji i Tomáš Stoulil, který posadil míček z úhlu přímo pod horní tyč. Hostivařští vstřelili během prostředního dějství pět branek a především v této části rozhodli o svém čtvrtečním vítězství.

Ve třetí části se více osmělil i soupeř a Šimon Knotek musel několikrát úspěšně zasahovat. Dlouho se zdálo, že spokojení diváci už další gól neuvidí, v závěru se ale na modré čáře k míčku dostal Sucharda, jehož pokus do branky dorazil Tomáš Stoulil. Hostivař tak v horkém dni zvítězila na půdě Kert Parku přesvědčivě, 7:0.

I o víkendu se mladší žáci dostanou do akce, a to hned dvakrát. V sobotu přivítají Nové Strašecí, v neděli do Čimic přijede bojovat ústecká Elba.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Odehráli jsme myslím docela slušné utkání a sedm branek je odměnou. Hráči na obou stranách to neměli snadné. V horku se nehraje úplně ideálně. Střelecky jsme byli ale aktivnější a více jak 40 pokusů na branku domácích je slušným počinem. Chtělo se nám i více běhat a celkově jsme působili jistěji na hokejce. Uvidíme, zda se nám bude dařit i ve víkendových kláních.