22.06.2021 Reportáž

Mladší žáci A přehráli hokejisty Sparty, ve středu se vypraví do Svítkova!

Dalším zajímavým soupeřem byl v pondělním odpoledni pro mladší žáky A hokejový tým HC Sparty Praha, ročníku 2009, vedeným bývalým hráčem Hostivaře Lukášem Šrámkem, jenž drží v této věkové kategorii deset let starý rekord v počtu získaných bodů v jediné sezóně.

15.kolo, pondělí 21.6.2021

7:1

1:0, 4:0, 2:1

SPA

Sparta Praha

Branky a nahrávky: 12:17 Postler (Votava, Hradil), 20:07 Havlík (Michek, Skála), 22:18 Vaniš (Hrodek), 24:51 Kápička (Vaniš, Havlík), 26:18 Hradil (Postler), 41:47 Hnyk (Havlík), 43:32 Hradil (Postler) .
Rozhodčí: Prager, Lehner . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 47:21 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1 .

Kotík (od 42.Kadlec) - Režnárek, Votava, Klein, Skyba, Hrodek, Vaniš - Skála, Hradil, Michek, Hnyk, Havlík, Kápička, Čejka, Postler

Lenárt (Všetečka) - Amoev, Čechmánek, Doležal, Douda, Exner, Gottwald, Jáchim, Kolupaev, Koudela, Miller, Němec, Netušil, Petržela, Petržík, Platil, Poláček, Potočný, Puzyrnikov, Sekerák, Sivek, Soriano, Soukup, Žuffa

Utkání začalo vzájemným oťukáváním a zákroky brankářů na obou stranách. Gól ne a ne padnout, vše zlomil až důraz Antonína Postlera před brankou Sparty, který nadvakrát dopravil míček za záda brankáře. Uspět mohli i hosté, Kotík ale působil klidně a Hostivař tak po prvním, vyrovnaném dějství, těsně vedla.

Ve druhé třetině měla ale rozhodně více ze hry a soupeře výrazně přestřílela. V jednadvacáté minutě využil dlouhý tlak prvního útoku vystřídavší Matěj Havlík, který po nahrávce Michka střílel úspěšně bez přípravy. Zanedlouho to bylo 3:0, když Vaniš střílel švihem od modré a míček si skrz klubko hráčů našel místo až v síti, za překvapeným brankářem. Ani čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat a ani tentokrát brankář Sparty příliš dělat nemohl, když Vanišovu střelu precizně a nechytatelně tečoval Vítek Kápička. Poslední slovo v prostřední části pak měl Hradil, který si nikým nehlídaný potáhl před brankou míček do backhandu a přidal pátou trefu! Povedená část tak přinesla Hostivaři výrazné vedení, bylo ale zřejmé, že se hráči Sparty v utkání, které se hrálo na tři patnáctiminutové třetiny, nehodlají tak úplně vzdát.

O tom přesvědčili už v úvodu poslední periody, kdy po hostivařských chybách v rozehrávce Kotíka prostřelili, 5:1! Domácí nicméně už velké překvapení nepřipustili a v závěru dokonce ještě dvakrát udeřili. Po vhazování se nejdříve prosadil Marián Hnyk a chvilku po něm opět i Filip Hradil, který si poradil s přihrávkou Postlera dokonale a bez přípravy uklidil míček do sítě.

Mladší žáci A tak zvítězili nad Spartou 7:1 a po jednodenní pauze je čeká jediný polockdownový výjezd, ve kterém se podívají do pardubického Svítkova. Utkání se hraje ve středu, od 17 hodin odpoledne.

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Ačkoliv se to podle skóre možná nezdá, pro nás to byl dnes těžký soupeř, kterého jsme přehráli především ve druhé třetině. Přirozeně jsme si lépe počínali na míčku, zvláště v útočném pásmu, současně jsme ale viděli, že nás soupeř přehrál v prvních krocích, dynamice. Zápas byl pro nás opět určitě přínosný a těšíme se na další soupeře v tomto týdnu.