03.04.2018 Reportáž

Mladší dorost schytal ve Svítkově bídu! Dostál lovil míček z branky sedmkrát!

Další neděle a další tým z Pardubic. Tentokrát mladší dorostenci Hostivaře zavítali na hřiště svítkovských Stars. S odhodláním opět naskočit na vítěznou vlně po porážce s pardubickým Autosklem, o týden dříve.

17.kolo, neděle 1.4.2018

SVI

Svítkov Stars

7:3

3:1, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 8:55 Vaniš (Bůžek), 29:40 Bůžek (Vaniš), 40:14 Kucharčík (Vaniš) .
Rozhodčí: Diviš, Málek . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 37:29 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 7:3 .

Procházka (Šťovíček) - Adámek, Birta, Bláha T., Bláha M., Dlouhý, Dudík, Gregor, Kralovič, Kabát, Novotný L., Novotný V., Rakovský, Šurkala, Teplý

Dostál - Vaniš, Sedláček, Kolář, Zíma - Kucharčík, Hroch, Vosátka, Mašek, Mareš, Bůžek, Trávníček, Sousedík, Kápička

Již začátek utkání ukázal, že cesta k vítězství nebude vůbec jednoduchá. Běžela teprve třetí minuta a na ukazateli skóre svítilo 2:0 pro domácí. Hostivařští působili na hrací ploše poměrně zakřiknutým dojmem a někteří jedinci budili dojem, že hokejbal hrají poprvé v životě. Snížení stavu přinesla sice přesná rána Vaniše po vyhraném vhazování, ale soupeř dokázal šťastným gólem opět odskočit na rozdíl dvou branek.

Do dalšího dějství vstoupili hostivařští s o poznání větším zápalem, ale na velmi dobře hrajícího soupeře to bylo málo. Hra se sice opticky vyrovnala, ale dva rychlé góly Svítkova opět srazily šance Hostivaře na dobrý výsledek hodně nízko. Svítkovské "hvězdy" byly na hřišti pohyblivější, šikovnější a působili daleko kompaktnějším dojmem. Hostivařští se sice snažili, ale jejich snahy více či méně přicházely vniveč. Ujala se až přesilovková dorážka Bůžka těsně před koncem třetiny.

Poslední třetina přinesla vyrovnanou podívanou, kdy si domácí poměrně v klidu kontrolovali vývoj utkání a hostivařští se snažili dostat alespoň na dostřel. Podařilo se až další využitou přesilovou hrou, kdy přesně zamířil Kucharčík. Zbývalo necelých pět minut do konce utkání a povzbuzená Hostivař se zoufale snažila utkání dovést alespoň k remíze. Stále ale chyběly dva góly. I proto se trenér Vaniš odhodlal téměř tři minuty před koncem odvolat gólmana a poslal na vhazování do obranné třetiny šest hráčů do pole. Soupeř ale náporu odolal a neomylně zacílil do prázdné branky. Před koncem ještě navýšili domácí na konečných 7:3 a dokonali tak zmar hostivařského mužstva, které si tak odvezlo předčasnou velikonoční nadílku.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Dnes to rozhodně nebyl náš den a vykoledovali jsme si zaslouženou nadílku. Rád bych vyzdvihl kvalitní hru soupeře, který nás předčil ve všech směrech.