04.06.2018 Reportáž

Mladší dorost podlehl v utkání o postup a sezóna pro něj končí!

Dvě sobotní vítězství v základní skupině semifinálovégo turnaje znamenala, že HBC Hostivař bez ztráty bodu vyhrála svoji skupinu "A" a v nedělním dopoledni narazila na druhý tým ze skupiny "B". Tímto týmem nebyli nikdo jiní, nežli Tygři z Mladé Boleslavi.

SFS, neděle 3.6.2018

3:4p

0:2, 2:1, 1:0

MBL

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 24. Kucharčík (Čejka, Šťastný), 30.Čejka (Sedláček), 30. Čejka (Vosátka) .
Rozhodčí: Cícha, Vokurka . Vyloučení: 4:5 . Využití: 2:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 55 . Střely na branku: 38:33 . Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4 .

Skalický (Janšta) – Fic, Jirsák, Kolář, Sedláček, Vaniš, Zíma, Kucharčík, Srp "C", Bůžek, Šťastný, Čejka, Vosátka, Mašek, Mareš, Hroch, Trávníček, Waltr, Kápička, Sousedík

Krinwald(Fukárek) – Erben, Cerha, Číhala, Klíma "A", Kostelecký, Král, Kubica, Kubica, Lhota L., Lhota T, Litoberský "C", Müller, Pohl, Šíma, Vlk, Zejbrdlich

Podle těchto zápasů a aktuální formy obou týmů se dal očekávat velmi vyrovnaný boj. Po první třetině se však všechna očekávání zdála lichá. I přes vcelku vyrovnaný průběh hry se dokázali brankově prosadit pouze boleslavští. Do šaten se po první třetině šlo za stavu 0-2 z pohledu Hostivaře a sen o finále se rychle vzdaloval.

Zvláště poté, co za zbytečné vyloučení hostivařské střídačky Boleslav zvýšila na 3-0. V té chvíli asi nikdo v hale nevěřil, že by v sobě hostivařští našli dostatek fyzických a hlavně psychických sil pro zvrácení průběhu utkání. Přesto, opět se projevila nesmírná vůle hostivařského týmu. Ta nejdříve přinesla snížení na 1-3 po druhé třetině.

Ze šatny vyšli hostivařští řádně nažhaveni a odhodlání. Hra se přelévala ze strany na stranu, šancí přibývalo na obou stranách, nicméně efektivnějšími byli v této fázi hráči Hostivaře, takže pět minut před koncem bylo srovnáno. 3-3 a začínalo se znovu. Do konce základní hrací doby se již nikomu skórovat nepodařilo a na řadu tak přišlo destiminutové prodloužení. V něm měli obě strany po pár příležitostech a rozhodnutí padlo zhruba v jeho polovině. Rozhodčí vyloučili hráče Hostivaře a Tygři v přesilovce rozhodli o svém vítězství 4-3 a postupu do finálového turnaje.

Hostivařským touto prohrou skončila sezona, vysněný postup si nevybojovala, ale za předvedený výkon se rozhodně nemusel stydět.