16.05.2018 Reportáž

Mladší dorost podlehl v Pardubicích nejtěsnějším možným výsledkem!

Dobře naladění po čtvrteční výhře nad pronásledovateli z Mladé Boleslavi, dorazili mladší dorostenci z Hostivaře k nedělnímu zápasu do Pardubic. Motivace pro tento zápas byla zcela jednoznačná. V souboji s vedoucím týmem tabulky konečně bodovat, což se v předchozích třech kláních hostivařským ještě nepovedlo. (Foto: Jana Nekolová)

22.kolo, neděle 13.5.2018

PCE

Pardubice

1:0

0:0, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Karous, Řezníček . Vyloučení: 7:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 26:22 . Průběh utkání: 1:0 .

Hnát (Foršt) – Geisler, Svoboda, Kopřiva, Jedlička, Baráková, Kopsa, Licek, Hálek – Moravec, Mach, Zeman, Langr, Janeček, Tichý, Šťastný, Kubíček, Kábrtová, Školoudík

Dostál (Skalický) - Vaniš D., Sedláček, Fic, Zíma, Jirsák, Kucharčík, Srp, Bůžek, Šťastný, Vosátka, Mašek, Mareš, Hroch, Trávníček, Waltr, Sousedík

Velkou chuť do hry a odhodlání hostivařských bylo vidět hned od prvních vteřin utkání a jen během první minuty si hosté vytvořili tři vyložené gólové příležitosti. Bohužel bez gólového efektu. Hra pokračovala v podobném duchu i v následujících minutách a bohorovní domácí hráči se nestačili chvílemi divit. Vzpamatovali se až po deseti minutách hry a hned to bylo znát. Závěrečnou pětiminutovku první třetiny zatlačili hostivařské do jejich obraného pásma a s jejich tlakem narůstal i počet šancí. Ty však všechny dokázala obrana Hostivaře, včele s pozorným Dostálem v brance, odvrátit. Do šaten se tak odcházelo za stavu 0-0.

Také druhá třetina nabídla podobný obrázek. Hostivař dále hrála velmi aktivně a obětavě, přičemž neproměnila několik vyložených šancí. Také domácí se již plně probrali z nedělní siesty a hra se ve velmi slušném tempu přelévala před obě svatyně. Jako první se z gólu nakonec radovali domácí, když ve skrumáži před Dostálem dotlačili pardubičtí útočníci balónek za brankovou čáru. Jak později ukázal vývoj utkání, jednalo se o gól vítězný a také jediný. Ale nepředbíhejme. Hráči Hostivaře rozhodně nesložili zbraně a ještě do konce druhé třetiny několikrát zahrozili. Opět se ale bohužel potýkali s nepřesnou koncovkou a stál proti nim dobře chytající gólman domácích. Stav po druhé třetině byl tedy 0-1 z pohledu Hostivaře.

Třetí třetina kopírovala vývojem ty předchozí. Hostivař marně dobývala branku Pardubic a domácí Autosklo hrozilo především z rychlých protiútoků. Oba gólmani předváděli velmi dobrý výkon. Zhruba pět minut před koncem se hostivařští konečně dočkali. V přesilové hře se po tlaku před bránou prosadila dvojice Vosátka-Hroch, přičemž druhý jmenovaný zasunul puk mezi betony brankáře až do pardubické svatyně. Zasloužené vyrovnání. Radost hostivařských bohužel netrvala dlouho. Po krátkých dohadech v boxu časoměřičů se ukázalo, že skórující hráč není řádně zapsán v zápase o utkání. Tím pádem rozhodčí gól nemohli uznat a pokračovalo se za stavu 0-1. Hostivařští si do konce utkání vytvořili ještě několik šancí, ale skórem se jim bohužel již pohnout nepodařilo.

Konečný stav tak zůstal i po 45 minutách 0-1 z pohledu hostivařského mužstva.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Odehráli jsme dnes z mého pohledu velmi dobré utkání, škoda naší slabší produktivity. Soupeři gratuluji k výhře i k zaslouženému prvnímu místu v tabulce naší skupiny.