11.10.2017 Reportáž

Mladší dorost Pardubic rozhodl v přesilovkách! Šlágr naplnil očekávání!

Očekávaný zápas mezi mladším dorostem Hostivaře a Pardubicemi nezklamal. Tým Pardubic rozhodl ve vyrovnaném utkání v přesilovkách.

4.kolo, neděle 8.10.2017

3:4

2:2, 1:1, 0:1

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 0:30 Kucharčík (Srp), 14:40 Mašek (Čejka, Bůžek), 25:25 Bůžek (Vaniš, Čejka) .
Rozhodčí: Vaňourek, Volkán . Vyloučení: 9:7 . Využití: 0:3 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 32 . Střely na branku: 40:29 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3 .

Dostál (Skalický) - Vaniš, Sedláček, Fic, Kolář, Jirsák, Kořínek - Kucharčík, Srp, Vosátka, Mašek, Čejka, Bůžek, Trávníček, Mareš, Hroch, Kápička, Waltr

Hnát (Kuryviál) - Geisler, Hálek, Kopřiva, Baráková, Svoboda, Jedlička - Langr, Zeman, Kubíček, Tichý, Šťastný, Kopsa, Mach, Moravec, Hruška, Janeček

Namotivovaná Hostivař vstoupila do utkání famózně a už po třiceti vteřinách vedla zásluhou Samuela Kucharčíka. Po vyloučení Bůžka se ale k prvním šancím dostali i hosté, proti vyrovnání ale byla zázračná lapačka Jana Dostála. Brankář Hostivaře se vyznamenal i v deváté minutě po brejku Janečka ve vlastním oslabení, na dorážku už ale nestačil a pardubičtí se tak radovali z vyrovnávací branky. Po faulu Srpa se navíc dostali v závěru třetiny dokonce do vedení, po trefě v přesilové hře, na kterou ovšem dokázal bleskurychle najít odpověď Pavel Mašek. V první třetině tak krom sedmi trestů padlo po dvou brankách na každé straně a týmy tak šly do kabin za nerozhodného stavu.

I v prostředním dějství bylo na co koukat. Další z přesilových her využil pardubický Kubíček a vrátil vedení na stranu hostů. Domácí byli střelecky aktivnější, ze sedmnácti střel se ale ujala ve druhé třetině pouze jediná, když Vaniš nahodil míček před branku, kde se šťastně odrazil od Bůžka za záda brankáře hostí, 3:3.

Zápas s výborným nasazením pokračoval i v závěrečné části a jeho kvalitu přílišně neovlivnilo ani nevlídné počasí. Ani jeden z týmů v úvodu třetiny nevyužil nabídnuté početní výhody a intenzita deště rostla. Diváctvo se marně pokoušelo zahalit do bund a schovat pod deštníky, hráči obou týmů ale předváděli na hřišti stále to nejlepší. V devětatřicáté minutě to s důrazem u mantinelu přehnal obránce Kolář a putoval na trestnou lavici. Pardubičtí sehráli přesilovou hru dobře a Vojtěch Moravec bombou ze středního pásma rozhodl. V posledních minutách už se za obřího slejváku skóre neměnilo a pardubičtí tak v utkání na nejvyšší úrovni zvítězili především díky třem přesilovkovým trefám těsně, 4:3.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Odehráli jsme těžký zápas s výborným soupeřem. Ostatně, nic jiného jsme ani neočekávali. O lepší výsledek nás připravily nevyužité přesilovky, dvě individuální chyby před inkasovanými góly v první třetině a naše nedisciplinovanost. Celkově jsme ale s výkonem mužstva spokojeni a těšíme se na další zápasy."