28.09.2021 Reportáž

Královehradecký zmar! Junioři přivezli z duelu proti Pirátům bod!

Junioři se za slunného sobotního odpoledne podívali do Hradce Králové, aby napravili neúspěch z předešlého víkendu. Sestava Hostivaře byla limitována velikým množstvím omluvenek, které přiměly trenéra Tomáše Grepla vytáhnout hned několik hráčů z dorostenecké kategorie. Celkově pohled na soupisky obou mužstev připomínal spíše zápas extraligy dorostu, protože soupeř na tom nebyl o mnoho lépe.

4.kolo, sobota 25.9.2021

HKR

Hradec Králové

4:3ss

1:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 11:49 Šťastný, 21:37 Chramosta (Ilušák), 29:40 Šťastný (Svoboda, Lehner) .
Rozhodčí: Černý, Olesz . Vyloučení: 2:6 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 20 . Střely na branku: 39:36

Vrkoslav - Dlouhý, Jakoubek, Kašpar, Kubát, Telenský, Černý, Hruška, Kulhánek, Kutnar, Palán, Rakovský, Řehák, Svatoň

Paleček (Keprt) - Ilušák, Šťastný, Svoboda, Chramosta, Houška, Lehner, Němeček, Petrášek, Prager, Trávníček, Vrzák, Waltr

Pražané se zprvu až příliš dlouho rozpačitě rozkoukávali, ostatně jako letos při každém utkání. Hradečtí se také nikam nehnali a spíše staticky vyčkávali, takže divákům toho úvod opravdu nic moc zajímavého nenabídl. Z gólu se jako první radovali po necelých osmi minutách hry domácí, když si šikovně povodil celou hostivařskou obranu Rakovský. Do konce třetiny se skóre měnilo ještě jednou, a to po faulu na Šťastného, který sám zkušeně proměnil trestné střílení. První siréna tak zazněla za stavu 1:1.

Dalších patnáct minut se sice vydařilo lépe hostujícímu týmu, nicméně plno vrcholně zbytečných vyloučení také sehrálo svou roli. O obrat se postaral po zintenzivnění tlaku na královehradeckou bránu Chramosta, ale další branky se dlouho hráčům z Prahy dát nedařilo. Naopak při jedné z přesilových her domácích druhou branku obdrželi a rázem se začínalo od začátku. Ke konci třetiny navíc přišel dvojnásobný trest za chybné střídání a opakované výlevy z hráčské lavice, a hosté se tak museli připravit na dlouhé a vyčerpávající oslabení. Náladu si však i přesto mužstvo v modrém zlepšilo pár sekund před druhou pauzou, když Lehner fantasticky našel skrze střední pásmo Šťastného, a ten se ani tentokrát nemýlil.

Onen dlouhý trest se nakonec stihl odrazit na finálním výsledku, protože Hradec srovnal na 3:3 a více se již v třetím dějství neodehrálo. Hostivařští tak museli podstoupit již třetí prodloužení ve čtyřech zápasech, ale ani napotřetí z něho kýžený bod navíc nevytěžili. Jejich hra byla sice již koncentrovaná a působila lépe než hra soupeře, nicméně čtvrtý gól se jim přidat nepodařilo, a o vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Střelecky se v této disciplíně nedařilo ani jednomu celku a síť se v ní povedlo rozvlnit pouze jedenkrát. V páté sérii rozhodl hradecký Kašpar a Hostivař se tak podruhé za sebou musela spokojit s pouhým jedním bodem. Spravit si chuť a dokráčet si pro nutné tři body budou hráči z hlavního města moci již v úterý v domácím utkání proti buldokům z Brna.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Druhý zápas po sobě, kdy jsme přišli o dva body. Na rozdíl od minulého zápasu, kdy jsme si naivně mysleli, že to máme v kapse a ono nic, tentokráte nás poškodili zbytečné oslabení. Toho se musíme vyvarovat. Nájezdy jsou už loterie, ale i v této disciplíně bychom měli zabrat. Abych nebyl jenom negativní, velmi mě potěšili dorostenci, kteří museli zaskočit za starší kolegy a odehráli velmi dobré utkání.