08.04.2018 Reportáž

Hostivař v nájezdech podlehla soupeři z Lužin! Náskok na třetí Kert Park se ztenčil na pouhé tři body!

V neděli se Hostivař snažila odtrhnout a osamostatnit na druhém místu v tabulce výkonnostní třídy A. Proti soupeři z Lužin před ní ale ležel nelehký úkol.

13.kolo, neděle 8.4.2018

3:4ss

0:0,2:1,1:2 - 0:1

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 25:42 Zvolský (Michálek, Brož), 29:55 Vaniš (Kalaš, Michálek), 31:59 Vaniš (Kalaš) - 12:19 Čápek (Pajda, Janko), 32:35 Jura (Toula), 43:43 Janoušek (Toula), 45:00 Pajda .
Rozhodčí: Augustýn, Joudal . Vyloučení: 9:5 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 11 . Střely na branku: 31:20 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4 .

Janovec, Hallada - Zvolský, Kerouš, Michálek, Suchý, Přeslička, Kucarov, Kovář, Těšínský - Kalaš, Vaniš, Brož, Píša, Jindra, Adamec, Staněk, Krupka, Hrabák, Boreček

Varga - Čápek, Dvoráček, Řezáč, Janko - Toula, Procházka, Kajda, Hirscher, Janoušek, Jura

Od začátku se vyvíjel zápas zajímavým směrem. Aktivitou hýřily oba celky. V první třetině se sešlo i hned přesilových situací. Více neukáznění byli domácí, za katr putovalo z jejich řad hned trio hráčů. Soupeř si příliš šancí nevytvořil, proto Janovec i zbytek jeho spoluhráčů mohlo být v klidu. Při hře pět na pět už se ale museli mít na pozoru. Ve třinácté minutě, navzdory vší ostražitosti, se před brankou ocitl zcela nehlídaný Čápek a s přihrávkou od kolegy z útoku naložil náramně. 0:1!

Ale hostivařští, vědomi si rčení, že gól nic neznamená, nesložili zbraně. Naopak si připravili nádherný obrat. Nejdřív to byl Zvolský, přízemní střelou překonal brankáře Vargu poprvé. A při kráceném trestu, při hře čtyři na čtyři, se blýskl opravdu elegantní otočkou s gólovým koncem dorostenec Vaniš. Obrat dokonán.

Co si domácí schovali na prostřední dějství, hýčkali si v ústraní hosté až do závěrečných minut. Nejdřív se ale prosmýkl Kalaš obranným valem soupeře, a ke druhému gólu vybídl opět dorostence Vaniše. Se střelou do odkryté klece neměl sebemenší problém, a tak se za měsíc plnoletý mohl radovat ještě jednou. O minutu později to bylo ale jen zas o jednu branku. Jura vykřesal pro hosty naději na bodový zisk. A bohužel pro domácí se v nabídnuté přesilové hře v samém závěru, v zápase již deváté, utrhl k úniku Janoušek a vyrovnal. V závěrečném tlaku možná někomu vylétl tlak, nicméně ruce zůstaly klidné.

V samostatných nájezdech se prosadil pouze host Kajda, který doslova očima dotlačil míček za Janovcova záda. Ještě několik chvil po střele si všichni mysleli, že gól nepadl. Trpělivý Kajda se však bohužel dočkal.

Dva body putují do Lužin a to znamená ztenčení náskoku Hostivaře právě na soka z Lužin na pouhé tři body. Boj o druhé místo je opět aktuální.